به گزارش خبرگزاری برنا، حسن بیگی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در مراسم رونمایی از این اثر که در محل اتاق جلسات سالن تشریفات نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد، در سخنانی گفت: دانشگاه عالی دفاع ملی از ۴ سال قبل و به ویژه پس از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن ۱۳۹۲، مطالعات خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی متمرکز کرد و ساز و کاری طراحی شد تا جمعی از دانشجویان مقطع دکتری این موضوع راهبردی را مطالعه و نتایج آن را در اختیار دستگاه‌های ذی ربط قرار دهند.

وی افزود: از جمله این راهبردها تدوین نقشه راه و پیاده‌سازی و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است، متعاقب این اقدام کنگره ملی اقتصاد مقاومتی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و مشارکت بیش از ۵۰ دانشگاه و مرکز علمی، پژوهشی و حوزوی را برگزار کردیم که کمیته علمی همایش به مدت ۱۰ ماه مطالعات انجام شده را تدوین و بیش از ۳۰۰ مقاله آن را مورد ارزیابی قرار داد.

حسن بیگی ادامه داد این همایش در سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی سال ۹۳ برگزار شد و در دانشگاه عالی دفاع ملی نتایج تحقیقات این همایش را در ۷ جلد منتشر کرد و در بهمن سال ۹۴ یک همایش تخصصی با عنوان «مبانی برنامه‌های سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی» را برگزار کرد که در آن نقش اقتصاد مقامتی در برنامه ششم توسعه مورد ارزیابی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در ادامه گفت: در سال جاری هم که به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» مزین شده است، دانشگاه عالی دفاع ملی بر آن شد تا فشرده‌ای از مطالعات قبلی و جاری خود را در قالب کتابی تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ ضرورت‌ها، نقشه راه و زمینه های اجرا» منتشر کند. امیدواریم این کتاب که بخش‌های مختلف اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار داده است مورد استفاده همه مخاطبان سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به خصوص دستگاه‌های اجرایی و همه مسئولان در بخش‌های مختلف کشور قرار گیرد.

امیرمسعود شهرام نیا قائم مقام و معاون اجرایی بیست نهمین نمایشگاه کتاب تهران هم در آیین نمایی از کتاب «اقتصاد مقاومتی؛ ضرورت‌ها، نقشه راه و زمینه‌های اجرا» گفت: در سالی که به تدبیر مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده است طبیعتا بهترین اتفاقی که می‌توانست در نمایشگاه کتاب تهران در ماه‌های آغازین این سال صورت گیرد انتشار کتاب‌های عمیق و زیربنایی با موضوع اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: متاسفانه برخی سیاست‌گذاری ها در رابطه با شعارهای سال که از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری می‌شوند، صرفا با کارهای شعاری پردازش می‌شوند و یک سال می‌گذرد و موضوع بنیانی سال فدای بحث‌های شعاری می‌شود خوشبختانه موضوع سال ۱۳۹۵ به خوبی مدنظر دانشگاه عالی دفاع ملی قرار گرفته و ما امیدواریم این پژوهش جدی مورد استفاده تمامی سیاست گذاران در کشور قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از مهر، قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران با بیان اینکه رونمایی از کتاب «اقتصاد مقاومتی؛ ضرورت‌ها، نقشه راه و زمینه‌های اجرا» اسباب برکت نمایشگاه کتاب تهران شود انتشار آن را برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب تهران به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد شاهد کارهای عمیق و جدی تری در این حوزه باشیم.

 همچنین به گفته وی در سالن های مختلف سرای اهل قلم نشست های گوناگونی طراحی شده که بخشی از موضوعات این نشست ها مرتبط با اقتصاد مقاومتی است و شهرام نیا ابراز امیدواری کرد با استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب رو به رو شود.