به گزارش خبرگزاری برنا، موقوفه آستان قدس رضوی، سالن تک اثر کتابخانه و موزه ملی ملک در بهار 1395 خورشیدی به میزبانی از فردوسی و شاهکارش، شاهنامه نشسته است. دسته‌ای از دانشجویان رشته‌های گوناگون گردهم آمده‌اند تا از یک نسخه چاپ سنگی از شاهنامه متعلق به سده سیزدهم خورشیدی بازدید کنند.

نمایشگاه تک اثر با نسخه چاپ سنگی اثر «میرزا علی‌قلی خویی» میزبان بازدید کنندگان است. در سالنی کوچک اما زیبا که سقف آن با نقوش ایرانی زینت یافته، اثر هنری یکی از برجسته‌ترین استادان تصویرگر چاپ سنگی ایران به نمایش گذاشته شده است.میرزا علی‌قلی خویی یکی از فعال‌ترین تصویرگران کتاب‌های چاپ سنگی در عصر قاجار است که با استناد به امضاهای ثبت شده در کنار آثارش می‌توان گفت بیش از 30 کتاب توسط او تصویرسازی شده است.

اثر به نمایش درآمده در نمایشگاه تک اثر نخستین شاهنامه چاپ سنگی در تهران است که در محرم سال 1267 قمری با خط نستعلیق و قطع رحلی در 595 برگ منتشر شده است. این نسخه دربردارنده 56 نگاره است و نظر بسیاری از استادان و پژوهشگران را به خود می‌کشاند. نمایشگاه تک اثر «شاهنامه چاپ سنگی» تا پایان بهار 1395 خورشیدی میزبان دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی است. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «خیابان امام خمینی، نرسیده به خیابان سی تیر» به ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک آمده، از این نمایشگاه بازدید کنند؛ شنبه تا چهارشنبه از 8:15 تا 16:45 و پنج‌شنبه تا 15:45!