به گزارش خبرگزاری برنا، مستند «فرزندانِ حرم» روایت زندگی شهید مدافع حرم مهدی قاضی خانی است که امروز ساعت ۱۵ در برنامه «سایه روشن» شبکه رادیویی تهران تقدیم مخاطبان می شود.

در خلاصه این مستند آمده است: از مدارکی که برای اعزام خواسته بودن، شناسنامه بود. سن بچه های ما هم خیلی کم بود و طبق قوانین با داشتن سه فرزند مسئولان اجازه نمی دادند. اینطوری اصلا رفتن آقا مهدی ممکن نبود، محمدمتین شش سال، دخترم نهال سه سال و پسر کوچیکم محمد یاسین یک سالش بود و... .

«سایه روشن» با عنوان «فرزندان حرم» در شب شهادت پدر یتیمان عالم امام علی (ع)، مهمان منزل شهید مدافع حرم مهدی قاضی خانی است. او که از سه فرزند خردسالش گذشت و همه قوانین و اصول و سدها را پشت سر گذاشت تا در میدان نبرد حضور پیدا کند و به همه جهانیان ثابت کند که پیروان امام حسین (ع) هنوز هم آماده اند که در راه اسلام و اهل بیت از مال و جان و همسر و فرزندانشان بگذرند.

مستند «فرزندان حرم» از برنامه «سایه روشن» کاری از گروه برنامه ریزی و مدیریت شهری رادیو تهران است که به تهیه کنندگی مینا نیکانیک، یکشنبه ۶ تیر، ساعت ۱۵ از موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز پخش می شود.

«قدس شریف» و «روح مقدس» شنیدنی شد

«قدس شریف» و «روح مقدس» عناوین تازه های آهنگین مناسبتی دفتر موسیقی و سرود صدا و سیما است. «قدس شریف» با آهنگسازی و تنظیم مهرداد حمیدی، شعر ایرج قنبری و صدای هامون هاشمی ساخته شده است.

«روح مقدس» نیز با آهنگسازی و تنظیم میلاد بابایی، شعر علیرضا آذر  و صدای مصطفی محمدی یگانه در قالب پاپ و ارکسترال شماری از تازه های دفتر موسیقی و سرود صدا و سیما به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس است که برای بهره برداری و پخش در اختیار شبکه های مختلف رسانه ملی قرار گرفته است.