به گزارش خبرگزاری برنا، فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران روز پنجشنبه ۳ تیر ماه به دعوت محمدعلی ثابت‌قدم، شهردار شهر رشت جهت تبادل فرهنگی، هنری و امضا تفاهم نامه همکاری، بین شهرداری رشت و انجمن سینمای جوانان ایران به این شهر سفر کرد.

در این جلسه که با حضور فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، علیرضا کریمی صارمی مدیر آژانس عکس ایران، محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، فرهاد مهران فر فیلمساز، نادر معصومی مدیر انجمن سینمای جوانان استان گیلان و دبیر منطقه ۲ و فاطمه قدیمی مدیر امور بین‌الملل شهرداری رشت برگزار شد.

در این مراسم فاطمه قدیمی گفت: سال گذشته در روز جهانی صلح و اختتامیه جشنواره ملی «کاسپین» که با همراهی شهرداری رشت توسط انجمن سینمای جوانان گیلان به دنبال سیاست‌های شهرداری رشت و پیشبرد روند «برند سازی» کلان‌شهر رشت به ‌عنوان «شهر جشنواره‌ها» برگزار شد، تصمیم گرفته شد تا جشنواره کاسپین در تقویم جشنواره‌ای شهرداری رشت گنجانده شود اما برای اینکه نحوه همکاری‌های مشترک بین شهرداری رشت و انجمن سینمای جوانان ایران به ‌درستی تعریف شود نیازمند یک تفاهم نامه منسجم بودیم تا به دنبال آن بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن بر اساس توافق‌های موردی که بر اساس محورهای کلی تفاهم نامه مانند طرح پیشنهادی مدیریت استانی انجمن سینمای جوانان گیلان نادر معصومی و نگاه تعاملی فرید فرخنده کیش و کریمی صارمی و در برگزاری چهارمین جشنواره ملی عکس ایران و ذیل آن بحث افتتاح آژانس عکس رشت انجام شود.

سپس علیرضا کریمی صارمی مدیر آژانس عکس ایران به نکاتی در مورد اهمیت برگزاری چهارمین جشنواره عکس ملی ایران در گیلان و رشت و اثرگذاری آن در مدیریت شهری و مطرح‌شدن شهر رشت با پیشینه فرهنگی ریشه‌دار به‌عنوان یکی از شهرهای فرهنگی جهان توضیح داد.

فرهاد مهران فر بیان کرد: برای رسیدن به یک آمار پویا و زنده در نظام آماری و بودجه‌ای کشور و برای رسیدن به یک برنامه‌ریزی عمیق و تأثیرگذار باید با کنار گذاشتن نظام آماری خشک و تک‌بعدی، به کنکاشی وسیع در مورد لایه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی و اطلاعاتی در یک اقلیم یا شهر پرداخت.

در بخش دیگر این جلسه فرید فرخنده کیش مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره انجمن سینمای جوانان ایران گفت امروز با حضور و دیدن فضاسازی مناسب در مرکز شهر، احترام مجددی برای شهر رشت در ذهنم ایجاد شد با این فضاسازی که در حال بسترسازی برای اتفاقات فرهنگی است امید داریم اتفاقات فرهنگی و فرخنده‌ای فراهم شود.

وی بیان کرد: امیدوارم با امضای این تفاهم‌نامه جشنواره و رویدادهای فرهنگی وزین در سطح جایگاه ملی و بومی هنرمندان برگزار شود، جایگاهی که بتواند هنر شهر رشت را به نمایش بگذارد که این با حضور شهردار محترم رشت امکان‌پذیر است.

نادر معصومی مدیر انجمن سینمای جوانان استان گیلان نیز در پایان گفت: ما در دو سال اخیر تلاش کردیم حجمی از تولیدات محتوا محور را در انجمن سینمای جوانان استان شکل بدهیم و از لحاظ آماری و کیفی رویکردی حرفه‌ای‌تر به تولید فیلم‌ها داشته باشیم و در این خصوص دوستان جوانی به ما متصل شدند و فعالیت‌های ارزشمندی را با مهندسی متفاوت نسبت به دوره‌های گذشته در فیلم‌هایشان شکل دادند.