به گزارش خبرگزاری برنا، سومین دوره بخش بین الملل جشنواره مردمی فیلم عمار، در حالی به زمان برگزاری خود نزدیک می‌شود که بدلیل موضوعات مختلف آن، بیش از 5000 اثر از 129 کشور جهان در آن حضور پیدا کردند.

«ملت بوفالو: بچه‌ها گریه می‌کنند»، مستندی به کارگردانی لِسلی اَبِی(Leslye Abbey)، فیلمساز امریکایی، یکی از فیلم‌های حاضر در این دوره جشنواره عمار است که زندگی تأثرآور مردم روستایی و در انزاوای «لوکاتا» را نشان می‌دهد که در منطقه‌ سرخپوستی پاین ریج(Pine Ridge ) در جنوب ایالات داکوتا زندگی می‌کنند.

مردم لوکاتا سیو(Lakota Sioux)، علی‌رغم داشتن تاریخی غنی، از سنت‌های خود محروم شده‌اند و در انزوایی که اعتیاد به الکل، در آن، حکم‌فرما و نرخ خودکشی از میانگین کشور بسیار بالاتر است، زندگی کنند.

این مستند روی شرایط سخت زندگی کودکان این منطقه، تمرکز دارد که دچار یأس کامل هستند و در نتیجه، نرخ اقدام به خودکشی هم در میان آن‌ها، به حد هشدار رسیده است.

لسلی ابی که برای ساختن فیلم‌هایی درباره رفتار و اقدامات انسان‌ها به نقاط مختلف دنیا سفر کرده است، در بازدیدش از منطقه‌ «لوکاتا سیو» در داکوتای جنوبی، چگونگی گسترش این مشکلات اجتماعی را مورد بررسی قرار می‌دهد و تلاش این مردم برای بازگرداندن امید را به تصویر می‌کشد.

گفتنی است سومین دوره بخش بین الملل جشنواره مردمی فیلم عمار با محوریت ارائه تصویری حقیقی از ایران و جهان و با موضوع ویژه «نفوذ استکبار در کشورها» از روز 28 مرداد الی چهارم شهریور در تهران برگزار می‌شود.