به گزارش خبرگزاری برنا، مرحوم عباس کیارستمی قرار است روز یک شنبه از مقابل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تشیع و در آرامستان «ترک مزرعه لواسان» با وسعت 2 هزار متر که در منطقه لواسان قرار دارد تدفین شود.

ظرفیت این آرامستان حدود 2 هزار نفر است و در کنار افرادی که در این آرامستان تدفین شده اند 2 شهید و پدر نیلوفر خوش خلق هم به چشم میخورد.

یکی از اهالی منطقه لواسان در خصوص ویژگی های این آرامسان می گوید: در «ترک مزرعه لواسان» بیشتر بومی های اینجا دفن هستند که اکثرا سیدند و کمتر پیش می آید که غریبه ای را بخواهند در اینجا تدفین کنند البته پدر نیلوفرخوش خلق هم در اینجا تدفین شده اند.

از اهالی این منطقه شنیده می شود که کیارستمی چند سال پیش این منطقه را برای تدفینش انتخاب کرده هرچند که اصلا ساکن منطقه لواسان نیست و طبق اعلام ستاد تکریم و بدرقه کیارستمی این موضوع جزو وصیت نامه وی بوده است.

هرچند که دقیقا اعلام نشده چرا کیارستمی قطعه هنرمندان بهشت زهرا را انتخاب نکرده و هنوز هیچ کس در مورد این انتخاب پاسخ مشخصی نمیدهد.

به گفته اهالی این منطقه افرادی که ساکن لواسان نیستند باید برای خرید قبر در «ترک مزرعه» حدود 70 تا 75 میلیون تومان هزینه کنند.

قرار است بعد از مراسم تدفین مرحوم کیارستمی در مسجدی در این محل به نام «صاحب الزمان» است مجلس ختم وی برگزار شود.