به گزارش خبرگزاری برنا، گروه تئاتر گره به سرپرستی حامد ادوای دو پروژه  "از اشیل تا مک دونا" و "از ساعدی تا مساوات" را بیشتر از یک ماه است که طی جلسات سه ساعته آغاز کرده است.

شیوه انجام پروژه، به این صورت است که تمامی نمایشنامه های ترجمه شده و در دسترس 40 نمایشنامه نویس برتر جهان و نمایشنامه های در دسترس 25 نمایشنامه نویس برتر ایران جمع‌آوری شده و توسط اعضای گروه به صورت دقیق خوانش می‌شود و خلاصه ای از این نمایشنامه‌ها در جلسات هفتگی ارائه می‌گردد. در کنار خلاصه نمایشنامه‌ها، پژوهش و تحقیق در خصوص زندگی شخصی و بیشتر هنری نمایشنامه نویسان نیز انجام می‌شود.

در نهایت مجموعه این خلاصه‌ها به همراه زندگینامه و سبک هنری نمایشنامه نویسان برتر ایران و جهان به صورت یک کتاب به چاپ خواهد رسید.

تا کنون تمامی نمایشنامه های اشیل، سوفوکل،اوریپید، آریستوفان و شکسپیر مورد خوانش و تحلیل قرار گرفته و در شنبه آینده 26 تیر ماه، نوبت به نمایشنامه های مولیر و ابوالقاسم جنتی‌عطایی می‌رسد.

جلسات خوانش این پروژه، هر شنبه ساعت 17:30 تا 20:30 در پلاتو آبرنگ برگزار می شود و علاقه مندان برای حضور در این جلسات می توانند با شماره روابط عمومی گروه ٠٩٠١٦٧٠٠٥٤٣ و همینطور ادمین کانال تلگرام گروه در تماس بوده و هماهنگی لازم را انجام دهند.

گفتنی است حضور برای تمامی علاقه مندان آزاد و رایگان است.

گروه تئاتر گره به سرپرستی حامد ادوای و با عضویت سهیل عبدی، محمد اصغری، نیما انصافیان، آیدا مرادیان، محمد شهبازتهرانی، محمدرضا ایمانیان، امین دماوندی، علیرضا لبیبیان، سمن قناد، مهرداد محمدی و نسیم جعفری، فعالیت جدی خود را از سال 1393 آغاز کرده و تا کنون نمایش‌های "باگانه"، "پشت سرت رو نگاه نکن"، "خانه ما"، "ماه و پلنگ" و "زندگی یک هنرمند" را به صحنه برده است که دو نمایش‌ "باگانه" در سال 93 و "پشت سرت و نگاه نکن" در سال 94، به عنوان پر مخاطب ترین نمایش‌های سال تماشاخانه مشایخی معرفی شدند.