به گزارش خبرگزاری برنا، وحید زردی مسئول غرفه موسیقی نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین درباره رونمایی برخی از آثار آهنگسازان جوان  ایرانی در این نمایشگاه گفت: تاریخ برگزاری نمایشگاه ۱۹ تا ۲۳ آبان ماه است و برای اولین بار یک بسته فرهنگی از آثار موسیقی ایرانی در این نمایشگاه رونمایی می شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه موسیقی ایرانی در فضای آکادمیک و دانشگاهی کشور اتریش ناشناخته است، ادامه داد: طی سال‌های اخیر در  کشور های بلوک شرق یک خیزش جدی برای اعتبارسازی و ورود به بازار جهانی موسیقی  دیده می شود و جای  تاسف دارد که نام  کشور ما در این مسیر بسیار کمرنگ است و جسته و گریخته و جز نفوذ تک اثر هایی و یا کنسرت های پراکنده رد پای دیگری از موسیقی ما در بازار بین المللی مشاهده نمی شود.

این آهنگساز درباره معیار انتخاب آثار برای این نمایشگاه گفت: بهتر بود برای این اتفاق فراخوانی سراسری در رسانه های عمومی داده می شد و یک دبیرخانه برای گزینش آثار وجود داشت ولی به دلیل وقت بسیار کمی که داشتیم، مجبور شدیم در چهار روز یک گریزی داشته باشیم و برخی از آثار خوب را جمع آوری کنیم. متاسفانه چون برای این اتفاق بودجه ای نداشتیم برخی از دوستان ناشر و برخی از آهنگسازان و خوانندگان با ما همکاری کردند.

زردی در پایان گفت: این رویداد با همکاری خانه فرهنگ ایران در اتریش  و موسسه نمایشگاه های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی برنا اینجا کلیک کنید.