به گزارش خبرگزاری برنا، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 98 دقیقه‌ای که محصول سال 2016 کشور آمریکا است، آمده: «در این مستند بلند آمریکایی «هرتسوک» به تاثیر اگزیستانسیالی اینترنت، رباتیکس و هوش مصنوعی بر زندگی بشری می‌پردازد...»

این فیلم که در نخستین نمایش عمومی در جشنواره ساندنس 2016 روی پرده رفت، حاوی مصاحبه‌هایی با باب کان، ایلن ماسک، سباستین تران، تد نلسن و دیگر پیشگامان جهان تکنولوژی است.

مستند «جل‌الخالق! خیالبافی‌های دنیای مرتبط» از 61 منتقد معروف سینمای دنیا، 93 درصد نقد مثبت گرفته است.

بخش «نمایش‌های ویژه» جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که بصورت غیررقابتی برگزار می‌شود، مختص نمایش آثار مستند برتر جهان است.

ورنر هرتسوک متولد سال 1942 (74 ساله) در شهر مونیخ آلمان است. فیتزکارالدو Fitzcarraldo یکی از مشهورترین آثار این فیلمساز بزرگ است که در سال 1982 وی با این فیلم موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره کن شد. از فیلم‌های مستند «هرتسوک» نیز می‌توان به سرزمین سکوت و ظلمت، پژواک‌های امپراتوری تاریکی، صدای زنگ از ژرفنا، دیتر کوچولو باید پرواز کند، بهترین دوست من، چرخ زمان، الماس سفید، Grizzly Man، ملاقات‌هایی در انتهای جهان، غار رویاهای فراموش‌شده، مردمان شادمان: یک سال در تایگا، اشاره کرد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی برنا اینجا کلیک کنید.