به گزارش خبرگزاری برنا، «مایکل مور» فیلمساز جنجالی آمریکایی که یک ماه پیش‌ مستند «ترامپلند» را ضد «دونالد ترامپ» اکران کرد، پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که با نتیجه دلخواه او همراه نبود اعلام کرد که موفقیت حزب دموکرات در آینده بستگی به روی آوردن آنها به پوپولیسم دارد وخلاء رهبری در این حزب پس از «باراک اوباما» و «هیلاری کلینتون» را تنها چهره‌هایی نظیر سلبریتی‌ها می‌توانند به بهترین شکل ممکن پُر کنند.

این مستندساز آمریکایی که در یک شوی تلویزیونی در شبکه «سی‌ان‌ان» صحبت می‌کرد، ادامه داد: دموکرات‌ها در صورتی که در انتخابات آینده از «اوپرا وینفری» یا «تام هنکس» استفاده کنند می‌توانند موفق‌ باشند. چرا ما از شخصیت‌های معروف استفاده نکنیم در حالی که بسیاری از آنها را داریم. جمهوری خواهان این کار را کردند و از «رونالد ریگان» و «آرنولد شواتزنگر» استفاده کردند. چرا ما از شخصیت‌هایی استفاده نمی‌کنیم که مردم آمریکا آنها را دوست دارند و برای آنها جذاب هستند.

«مور» در حالی از صحبت از حضور «اوپرا وینفری» و «تام هنکس» در عرصه سیاست می‌کند که این دو چهره مطرح تاکنون هیچ تمایلی برای فعالیت سیاسی از خود نشان نداده‌اند.

از جمله چهره‌های سلبریتی که پیش از این برای حضور در  مشاغل سیاسی علاقه نشان داده‌اند می‌توان به «ویل اسمیت»، «آنجلینا جولی»، «روزان بار» و«دواین جانسون» اشاره کرد.

این مستندساز برجسته در سال 2003 با فیلم «بولینگ برای کلمباین» که برگرفته از ماجرای کشتار دبیرستان «کلمباین» و نگاهی انتقادی به قانون حمل اسلحه در ایالات متحده آمریکا داشت، موفق به کسب جایزه اسکار بهترین مستند شد و در سال 2004 نیز با مستند «فارنهایت 9/11» جایزه ارزشمند نخل طلای جشنواره کن را تصاحب کرد.

«مکان حمله بعدی کجاست؟» دیگر ساخته جدید «مایکل مور» است که در آن به چگونگی برخورد کشورهای اروپایی چون فنلاند و فرانسه با مشکلات اقتصادی و اجتماعی در مقایسه با دولت آمریکا می‌پردازد.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی برنا اینجا کلیک کنید.