به گزارش خبرگزاری برنا، «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از برنامه‌های ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان است که هر دو هفته یکبار، چهارشنبه‌ها از ساعت 16 تا 18 در این فرهنگسرا برگزار می‌شود.

این برنامه با همراهی رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان، برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود. بچه‌ها در طول دو هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده، مطرح می‌کنند.

تاکنون پنج جلسه از این برنامه تشکیل شده و در این جلسات کتاب‌های «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی و «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شده است.

جلسه ششم این برنامه نیز چهارشنبه 26 آبان 1395 از ساعت 16 تا 18 با خوانش و بررسی کتاب «خانه‌ای در تاریکی» و با حضور نویسنده کتاب، سیامک گلشیری، در فرهنگسرای رسانه وشبکه های اجتماعی به نشانی پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا برگزار می‌شود.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی برنا اینجا کلیک کنید.