به گزارش خبرگزاری برنا، جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا از تاریخ 20 اکتبر( 29 مهر ) الی 20 نوامبر ( 30 آبان ) در شش شهر استرالیا به مدیریت آن دمی گرو و آرمین میلادی برگزار می شود.

فاطمه معتمد آریا ، شهرام مکری و بهروز وثوقی داوران این دوره از جشنواره بودند که بهروز وثوقی به دلیل مشغله های شخصی نتوانستند به داوری نهایی شرکت کنند.

بنا به گفته داوران ، توجه ویژه آنها به نسل جدید فیلمسازان جوان و جریان نوی سینمای ایران معطوف بوده است. همچنین فیلم های راه یافته به این دوره از جشنواره قطعا از بهترین های چند سال اخیر سینمای ایران هستند.

انار طلایی بهترین بازیگر مرد به دلیل ظرافت یک نقش درونی با بازی بدون اغراق به ناصر هاشمی برای فیلم " برادرم خسرو اهدا شد.

انار طلایی بهترین بازیگر زن به لیلا حاتمی برای بازی در یک نقش متفاوت در فیلم "من" اهدا شد.

انار طلایی بهترین کارگردانی به فیلم "بدورد آنالوگ" به هیوا امین نژاد برای استفاده به جا از موقعیت محلی و کادر بندی های خوب به خاطر یک موضوع خاص اهدا شد.

انار طلایی بهترین فیلم به دلیل تکامل استفاده از اجزای مختلف سینمایی در کنار هم به "ابد و یک روز" اهدا شد که پیش از این نیز جایزه نت پک را از همین جشنواره دریافت کرد.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران به دلیل خلاقیت و نو آورى در خلق اثرى متفاوت و تاثیر گذار به   فیلم "اژدها وارد می شود" تعلق گرفت.

لانتوری نیز در این دوره از جشنواره به عنوان فیلم منتخب تماشاگران برگزیده شد.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی برنا اینجا کلیک کنید.