به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، محمد کاظم توحیدی معاون امور استان‌های «جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار» پس از دیدن انیمیشن عاشورایی «ناسور» عنوان کرد: به عقیده من این انیمیشن سینمایی یکی از کارهای خوب در حوزه عاشورایی است که می‌تواند احساسات بیننده را درگیر کند.

این فعال فرهنگی اجتماعی با تاکید بر اینکه انیمیشن به دلیل ساختار آن و تفاوتی که با سینمای رئال دارد کار را برای سازندگان آن در مسیر انتقال مفاهیم عمیق احساسی سخت می کند، عنوان کرد: نقاشی‌‌ها احساسات مصنوعی دارند و برای کارگردان و مجموعه‌ای که یک اثر انیمیشن را تهیه می‌کنند کار سختی است که به این نقاشی‌ها روح بدهند و آثار زندگی و حیات را در آن‌ها نمایان کنند. 

وی ادامه داد: گرچه حکایت عاشورا بارها گفته و شنیده شده است ولی هربار برای دل های پاک و وجدان های بیدار تازگی دارد و «ناسور» هم توانسته زیبایی‌های کربلا را به خوبی تصویر کند و در نوع روایت هم دچار انحراف نشده است.

ناسور

توحیدی دیدن این انیمیشن را به مردم توصیه کرد و گفت: من از دیدن این انیمیشن سینمایی بسیار لذت بردم و توصیه می‌کنم دیگران هم آن را ببینند.

او همچنین عنوان کرد: تولیدات انیمیشن در ایران بیشتر در حوزه فیلم کوتاه است ولی باید به گونه ای برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد که فیلم های بلند انیمیشن بیشتر تولید و اکران شود. البته لازم است از گروه های تولید انیمیشن حمایت بیشتری شود زیرا برای ساخت یک فیلم سینمایی انیمیشن چندین برابر یک سریال وقت و انرژی گذاشته می‌شود.

ناسور یک

توحیدی افزود: وقتی آثاری مانند «ناسور» با فضای متفاوت و موضوع خاص وارد سینما می‌شوند باید امیدوار باشیم نگاه‌ها به سینمایی که در آن فیلم‌ها برای گیشه تولید می‌شوند، تغییر کند و حتی تحولی را در این حوزه‌ها نیز به وجود بیاورد و بازار تازه‌ای را ایجاد کند.

او در پایان تاکید کرد: باید مسئولان به این باور و آگاهی برسند که حمایت‌ها و بودجه‌هایی را برای این بخش در نظر بگیرند تا قشر جوان‌تر که در این حوزه فعالیت می‌کنند مورد حمایت قرار بگیرند تا کارهای بعدی آن‌ها بهتر شود.