به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان ، جلسه هم اندیشی برپایی هفته فرهنگی استان های کشور روز شنبه در دفتر معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اولویت برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی استان کرمانشاه در قشم مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در این نشست، گفت: جذب گردشگر یکی از مزایای برپایی هفته فرهنگی استان کرمانشاه در جزیره قشم می باشد و پس از آن در تاریخ 21 تا 25 دی ماه هم هفته فرهنگی یکی دیگر از استان های کشور در قشم برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق با اعلام اینکه استاندار کرمانشاه هم در آئین نمایشگاه هفته فرهنگی این استان در منطقه آزاد قشم به این منطقه سفر خواهد کرد، افزود:حضور استاندار کرمانشاه هم به نوبه خود فرصت مناسبی برای ایجاد تفاهم نامه با مسئولان فرهنگی این استان می باشد.

وی ادامه داد: اجرای موسیقی محلی به صورت زنده، طبخ غذاهای مختلف، ارائه محصولات فرهنگی و صنایع دستی، شاهنامه خوانی، سوغات و رقص کردی هنرمندان کرمانشاهی بخشی از برنامه های هفته فرهنگی کرمانشاه در منطقه آزاد قشم خواهد بود.

بنا به این گزارش، اولین آئین هفته فرهنگی استان کرمانشاه توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از 7 تا 12 دی ماه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در این جزیره برگزار خواهد شد.