به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سیدرضا صالحی امیری در این پیام که روز یکشنبه انتشار یافته، تصریح می کند: زبان هنر از موثرترین و گویا ترین روش ها برای رشد آنان و ساختن آینده کشور عزیزمان محسوب می شود. به ویژه در روزگار حاضر که گسترش فناوری های ارتباطی، موجب تغییرات عمده ای در ارزش های حاکم بر جوامع شده و هویت های فرهنگی را با مخاطراتی مواجه نموده است.

وی با تاکید بر اینکه انتقال میراث شایسته ایرانی اسلامی به نسل آینده از وظایف و رسالات اصلی اصحاب فرهنگ است گفت: به مدد میراثی چون مهر و ایمان می توان آینده ای درخشان برای ایران اسلامی رقم زد و بی تردید آنان که با بهره گرفتن از خلاقیت هنری، خیال و رویا را برای کودکان و نوجوانان باورپذیر می کنند، کاری سترگ در بارورسازی ذهن و تفکر این نسل انجام می دهند که ارزش والا و نیکو دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام افزود: بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «نمایش مهر بر صحنه کودکی» بر آن است تا در فضایی صمیمی و سرشار از مهر و دوستی، صحنه هایی تاثیرگذار و شایسته در عرصه هنرهای نمایشی بیافریند؛ رویدادی که انتظار می رود شور و شعفی مثال زدنی در سالن های نمایش برپا کرده و فرزندان این سرزمین را به سوی هویت و اصالت خویش فراخواند.
وی خاطر نشان کرد: هنر مردمی تئاتر و بخش های متنوع آن، به این جشنواره جایگاهی ویژه درمیان موارد مشابه بین المللی بخشیده است تا پس از پشت سر گذاشتن بیست و دو دوره، به عنوان اتفاقی تاثیرگذار در تقویم رویدادهای مهم هنری جهان، جایگاهی درخور بیاید.
«امیدوارم با تلاش هنرمندان تئاتر، جشن با شکوهی برای کودکان و نوجوانان این سرزمین برپا شود و تالارهای نمایش شاهد گرمایی شورآفرین از رهگذر برگزاری این جشنواره باشند.»
بیست وسومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از 22 تا 27 آذر ماه در همدان برگزار می شود.