به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، آیین نکوداشت استاد فضل الله توکل و رونمایی از دو آلبوم تازه استاد به نام «عمری عاشقانه نواختم 1 و 2» شب گذشته(جمعه) در تالار وحدت برگزار شد.
در این آیین علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، سید عباس عظیمی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از هنرمندان حضور داشتند.
بر اساس اعلام روابط عمومی مؤسسه راد نواندیش، در این مراسم با حضور علی مرادخانی و سید محتبی حسینی، نشان درجه یک هنری به استاد فضل الله توکل سنتور نواز صاحب سبک موسیقی ایران اهدا شد.
در شب نکوداشت آهنگساز و نوازنده بزرگ موسیقی ایران، افزون بر تکنوازی های هنرمندانه استاد فضل الله توکل، گروه استاد توکل نیز با خوانندگی فرهاد عزیزی و پاشا پاشایی قطعه هایی را برای حاضران اجرا کرد. 
بردیا صدر نوری که مدیریت مؤسسه ی راد نواندیش را هم عهده دار است در این برنامه پیانونوازی کرد. 
در بخش دیگری از این برنامه، صدر نوری و ناصر ایزدی تندیس طلایی مؤسسه فرهنگی و هنری راد نواندیش را به پاس یک عمر فعالیت هنرمندانه استاد توکل، به این هنرمند نامدار اهدا کردند. 

** سخنرانی نادر گلچین به جای حسن ناهید
قرار بود در این برنامه استاد حسن ناهید، نی نواز برجسته موسیقی ایرانی نیز سخنرانی کند که به علت کسالت، این استاد نتوانست به برنامه بیاید و به جای وی استاد نادر گلچین، خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی، چند لحظه ای درباره استاد توکل برای حاضران سخن راند.
گلچین گفت: اولین دیدار من با فضل الله توکل باز می گردد به 43 سال پیش که در منزل زنده یاد فرهنگ شریف به خدمت وی رسیدم و از همان روز ارادتم به این هنرمند بزرگ بیشتر شد. از همان زمان نیز معتقد بودم صدای ساز او با صدای ساز دیگر نوازندگان تفاوت دارد. به نظرم سبک و سیاق نوازندگی فضل الله توکل در کل محدوده ایران سبکی منحصر به فرد است و باید او را مخترع یک سبک دانست.
وی همچنین تأکید کرد: این افتخار را داشته ام که در کنار فضل الله توکل آواز بخوانم و همواره تحت تأثیر مضراب های شنیدنی او بوده ام. توکل در واقع راهنمایی بود که هنوز وقتی در تنهایی خودم می نشینم و کلام حافظ شیرازی را در مایه سه گاه می شنوم، در نوازندگی او و صدای لذت بخش سازش غرق می شوم.
یکی از نکته های جالب توجه این برنامه، حضور بسیاری از هنرمندان کشور در آیین نکوداشت استاد فضل‌الهم توکل بود.
استاد محمداسماعیلی، استاد لوریس چکناواریان، وارطان ساهاکیان، سید محمد میرزمانی، حمیدرضا نوربخش، میلاد کیایی، قاسم رفعتی، پری ملکی، ندا روحانی، داوود یاسری، سعید ثابت، جواد بطحایی، مزدا انصاری، بهرام گودرزی، جهانشاه برومند، علیرضا چراغچی، اردوان کامکار، فاضل جمشیدی، هادی منتظری، مهرداد پازوکی، سالار عقیلی، حریر شریعت‌زاده، علیرضا فریدون پور، حمید خزاعی، بابک شهرکی، حسین پرنیا، سامان احتشامی، رضا شایسته، نیلوفر ابراهیمی، حسین علیشاپور، امیر رفعتی، محمد دولو، رضا موسوی زاده و علی ربانی فر، شماری از هنرمندان حاضر در این برنامه بودند.
استاد فضل الله توکل یکی از سنتورنوازان صاحب سبک موسیقی ایرانی است که با خوانندگان و نوازندگان بزرگی چون استادان اکبر گلپایگانی، حسین خواجه امیری، علیرضا افتخاری، پرویز یاحقی و اسدالله ملک همکاری های خاطره انگیزی داشته است.