به گزارش خبرگزاری برنا، در نخستین اجرای  روز دوم جشنواره که شنبه ۲۰ آذرماه در تالار رودکی به صحنه رفت مرتضی صنایعی نوازنده نی و شایان یزدی زاده نوازنده تنبک قطعاتی  را در بداهه نوازی بیات ترک و افشاری اجرا کردند. در ادامه حسین علیشاپور خواننده و محمد آدینه محمدی نوازنده با اجرای ساز و آواز به صحنه آمدند و اجرایی را در دستگاه همایون داشتند. در این بخش فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد حضور پیدا کرده و به تماشای اجراها نشست.

اجرای گروه همنوازان روناک به هنرمندی معتمد سامانی نوازنده عود، رسول رهو خواننده، نادر فولادی نسب و احسان عبایی  نوازندگان تار و مهران نوازنده تمبک پایات بخش برنامه های نوبت اول بود. سراب، تکنوازی، ساز و آواز، تصنیف آتش دل، ۴ مضراب، ساز و آواز و تصنیف ساقی از جمله قطعاتی بود که این گروه اجرا کردند.

نخستین اجرای بخش دوم هم  که با حضور دامیانا جورانا رهبرارکستر جوانان جهان همراه بود، مخاطبان شاهد تکنوازی مهدی رستمی نوازنده سه تار بودند که  قالب بداهه نوازی روی صحنه رفت و قطعاتی را در آواز بیات ترک اجرا کرد. این نوازنده در ابتدا، اجرایش را به زمان خیری هنرمند برجسته نی نواز کشورمان تقدیم کرده و برای این هنرمند آرزوی سلامتی کرد. رستمی از همه درخواست کرد برای سلامتی این هنرمند دعا کنند.

زمان خیری قرار بود در نخستین شب جشنواره اجرایی داشته باشد اما به دلیل کسالت از این اجرا باز ماند.

محمد اسماعیل قنبری خواننده، فرامرز معماریان نوازنده تنبک و حمید برزویی نوازنده سنتور نیز در بخش دوم برنامه ها  روی صحنه رفته و به اجرای ساز و آواز پرداختند. ساز و آواز، تصنیف قدیمی حال بستان و رنگ، قطعات مختلف این اجرای سازی و آوازی بودند.

 گروه موسیقی نقش هم  پس از آنتراکت روی صحنه آمدند و  برنامه پایانی شب دوم جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی را روی صحنه بردند. در این اجرا امیر شریفی نوازنده تار، حمید قنبری نوازنده تمبک، هوشمند عبادی نوازنده نی و مهدی امامی خواننده روی صحنه رفتند.

این گروه قطعاتی از ساخته های امامی و همچنین یک قطعه از علی اکبر خان شهنازی را اجرا کردند. باباطاهر، اوحدی، حافظ و حزین لاهیجی هم شاعرانی بودند که گروه از میان اشعار آنها برای اجرا انتخاب کرده بود.