به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد صادق دهنادی در اینستاگرام خود در انتقاد به سریال معمای شاه نوشت:

صحنه داخل بازداشتگاه ضد خرابکاری 

شهید مطهری  را با همان لباس کامل روحانیت انگار از روی منبر آمده پایین -به همان شیکی- یک روبنده سفید زده که برای بازجویی پیش منوچهری بیاید.

منوچهری هم انگار کنار کاباره میامی باشد،بساط شراب ش پهن است و مدام می خورد و آروغ می زند. بعد به مزخرف‌ترین وجه ممکن مثل بازجوهای کمدی و فانتزی و محترمانه از او می‌خواهد پول برای فلسطین نفرستد.

صحنه عوض می‌شود.

شاه وارد کاخ می‌شود و شروع می‌کند به سکه دادن و درباریان هم مسخره طوری دست بوسی می‌کنند. شاه می‌ایستد و طی سخنان کوتاهی می‌گوید در سال جدید دو تا کار داریم،  اول همکاری بیشتر با آمریکایی‌ها، دوم جشن‌های ۲۵۰۰ ساله

منتظرم که شاه روبروی جمع بایستد و بگوید:

خب عزیزانم! 

برید به خیانت هاتون برسید و به قتل و غارت بپردازید...

این افتضاح رسانه‌ای که ظاهرا تمام دغدغه اش گریم و شباهت ظاهری شخصیت ها با مابه ازاهای واقعی‌اش بوده اثبات کننده خیلی چیزها است.

اولا این که یک کارگردانی ضعیف و نبود نویسنده‌ و داستان می‌تواند حتی از بازیگرانی با سابقه چه فاجعه‌ی #رسانه ای رقم بزند؟

ثانیا یک دفاع بد چقدر از دفاع نکردن بدتر است؟

ثالثا همین جوری یاد مهندس  #سید_عزت_الله_ضرغامی و مدیریت‌اش بر #رسانه_ملی افتادم و این احتمال که نامبرده در یک سوءتفاهم نه چندان غیرمحتمل ممکن است معماهای شاه دیگری را در قامت رئیس جمهور مملکت رقم بزند و این آرزو که بقیه کارهای نامبرده و ایده‌ها و پسندهایش این مدلی نبوده باشد.

رابعا یاد مستندهای وحشناک بی‌بی‌سی و من‌و‌تو افتادم که چقدر ماهرانه تاریخ مملکت را تحریف کرده و ما که با چنین کارهای ضعیف و بلکه فاجعه‌ای حقیقت انقلابرو تاریخ را تبدیل به یک کاریکاتور مضخک می‌کنیم و بالاخره معلوم نیست مسئول چنین فجایعی کیست؟

سال ۹۰ که روبروی دوربین #نادر_طالب_زاده پس از روایت بازدید از موزه ملیتا مقاومت لبنان پیشنهاد کردم کار باغ موزه‌های دفاع مقدس به جای بنیاد حفظ آثار به بچه های حزب الله لبنان سپرده شود،به خیلی‌ها برخورد.

امروز همان حرف را تکرار می‌کنم.

کاش یک دهم بودجه معمای شاه در دست تهیه کنندگان مستند روح الله لبنان بود تا بدون تلف کردن وقت مردم و ارائه یک روایت بی‌روح و بی‌هنرانه از بلندترین فراز مبارزات یک ملت در صد  سال اخیر ،چیزی برای روایت تاریخ می‌ساختند که ارزش دیدن داشته باشد.

عزیزان سازنده و تصمیم ساز و تایید کننده #سریال_معمای_شاه برای شما و کل #تلویزیون  برای ارائه چنین تله تئاتر ضعیف و بی مایه ای از مبارزات یک ملت متاسفم.

هیچ کس نمی‌توانست با ارایه همچنین کاریکاتوری به نفع تصویر پهلوی ها اقدام کند.