به گزارش خبرگزاری برنا، پنجشنبه شانزدهم دی ماه در برنامه تلویزیونی «سرزمین ما» با توجه به موارد پرشمار حیوان آزاری های اخیر و بخصوص مورد نوجوان حیوان آزاری که به تازگی در میناب هرمزگان و از طریق نهادهای قضایی دستگیر شد، مروری بر زمینه ها و علل وقوع چنین حوادثی و نیز تحلیل محتوایی پیرامون راهکارهای آسیب شناسی و جلوگیری از بروز چنین ناهنجاری های اجتماعی در سطح کشور و تاکید بر اختصاص مجازات های قضایی جدی تر برای مقابله با خاطیان انجام می شود.

این برنامه پنجشنبه شانزدهم دی ماه با حضور کتایون جهانگیری فعال حقوق حیوانات و مستندساز، روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

همچنین مهمان تلفنی برنامه، علی ذاکری مسوول روابط عمومی موسسه نگاهبانان جنگل (نجم) است که در روستای محل سکونت نوجوان حیوان آزار مینابی ساکن است و در جریان شناسایی و دستگیری وی بوده است.

در ادامه با حجت الاسلام محمد صادق اکبری رییس کل دادگستری استان هرمزگان ارتباط تلفنی برقرار می شود تا توضیحاتی را در خصوص جزییات این حادثه و روند صدور حکم و مجازات متهم ارائه دهد.

گفتگوی تلفنی با فرهاد دبیری معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تا به دو سوال اساسی فعالان حقوق حیوانات در زمینه وضعیت بررسی و جمع بندی ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات در سازمان حفاظت محیط زیست و زمان ارائه آن از طرف دولت به مجلس جهت تصویب نهایی و نیز محتوای این ماده واحده و مندرجات حقوقی آن توضیحاتی را بیان کند، از دیگر بخش های برنامه است.

در پایان نیز با علی امینی روانپزشک و روانکاو، موضوع را از دید اجتماعی و روانشناسانه بررسی می شود.

برنامه «سرزمین ما» به تهیه کنندگی الهام پیرهادی و اجرای ایرج میلانی، کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما است که پنجشنبه‌ها ساعت ۹:۳۰ صبح پخش می‌شود.