به گزارش خبرگزاری برنا، پیام تسلیت مشترک دفتر هنرهای تجسمی، موزه هنرهای معاصر تهران، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و انجمن های تخصصی هنرهای تجسمی از جمله انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، انجمن خوشنویسان ایران، انجمن فرهنگی تصویرگران ایران، انجمن نگارگری ایران، انجمن هنرمندان سفالگر ایران، خانه کاریکاتور ایران برای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی منتشر شد.

در این پیام تسلیت آمده است:

«انقلاب اسلامی ایران و تاریخ معاصر کشور با نام و نقش موثر آیت الله هاشمی رفسنجانی عجین است و فعالیت های ایشان در جریان انقلاب اسلامی و پس از آن تا امروز بر شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هنری تاثیرگذار بوده و فرصت هایی را برای توسعه ایران اسلامی فراهم کرده است.

ضمن تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به مسئولان کشور، خانواده ایشان و مردم عزیز و آرزوی علو درجات برای ایشان از درگاه خداوند متعال، همراه با گروه های مختلف مردم در مراسم تشییع پیکر آن فقید با یار انقلاب اسلامی وداع می کنیم.»

همچنین ستاد برگزاری نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، طی پیامی ارتحال عالم فقید آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

«ضایعه اسف بار ارتحال همسنگر رهبر معظم انقلاب و یار دیرین امام را به ایران اسلامی و خانواده معظم ایشان تسلیت عرض می کنیم. آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، پشتوانه تکرارناپذیر برای انقلاب بود و عروج ملکوتی ایشان دوستداران آن عالم فقید را به سوگ نشاند.»