به گزارش خبرگزاری برنا، رضا رویگری بازیگر سریال «مختارنامه» همزمان با معرفی برگزیدگان دومین سوگواره عبرات مورد تقدیر وزیر کشور قرار می گیرد.

وی متولد 6 دی 1325 در تهران است که تاکنون در فیم های سینمایی «عقاب ها»، «اجاره نشین ها»، «مسافر ری»، «بوتیک»، «دل شکسته»، «سرزمین آرزوها»، «قرنطینه»، «راه بهشت»، «اخراجی ها3»، «رفقای خوب» و... ایفای نقش کرده است. همچنین تاکنون سریال های تلویزیونی «محله برو بیا»، «معصومیت از دست رفته»، «عملیات 125» ، «به کجا چنین شتابان»، «تاوان»، «ملکوت»، «مختارنامه» و... که رویگری در آنها ایفای نقش کرده از شبکه های مختلف سیما به روی آنتن رفته است.

رویگری همچنین در حرفهٔ نقاشی نیز فعال بوده و در سال های اخیر در نمایشگاه‌هایی در ایران و آمریکا، آثارش را به نمایش گذاشته است.

این بازیگر سینما، خواننده سرود معروف انقلابی و خاطره انگیز «ایران ایران» (الله الله) است و آلبوم کازابلانکا را با صدای خویش در سال 1391 روانه بازار موسیقی کرده است.

**افزایش تعداد برگزیدگان هر بخش

حامد نگارش دبیر اجرایی دومین سوگواره فرهنگی هنری عبرات همچنین از افزایش تعداد برگزیدگان هر بخش خبر داد و گفت: با توجه به کیفیت و کمیت آثار ارسال شده به دبیرخانه دومین سوگواره عبرات اعضای هیات های داوری در بخش های ده گانه تصمیم گرفتند تا تعداد برگزیدگان هر بخش را که پیش از این سه نفر اعلام شده بود، افزایش دهند.

وی با اشاره به تعداد نفرات برتر در هر بخش افزود: در بخش عکس با زیرمجموعه های حرفه ای و عمومی مجموع 12 اثر برگزیده اعلام خواهند شد. در بخش شعر با زیرمجموعه های کلاسیک، سپید، نیمایی، نوحه و ترانه از 15 شرکت کننده تقدیر می شود.

در بخش تولیدات رادیویی با حوزه های زیرمجموعه مستند، گزارش و نمایش از 5 برگزیده، در حوزه نگارگری با زیرمجموعه های تذهیب، گل مرغ و نگارگری از 10 شرکت کننده برتر و در بخش نثر ادبی با حوزه های دلنوشته، خاطره نویسی، واقعه نگاری. سفرنامه نویسی از 23 اثر تقدیر به عمل می آید.

نگارش همچنین ادامه داد: از طرفی بخش های مستند دو، نقاشی سه، نماهنگ پنج، کاریکاتور سه و مقالات علمی نیز پنج برگزیده را معرفی خواهند کرد.

وی درباره تعداد برگزیدگان بخش بین الملل نیز عنوان کرد: در بخش بین المللی نیز شاهد تقدیر از 45 اثر خواهیم بود.

**اجرای خواننده «ماه و ماهی»

همچنین در آیین اختتامیه دومین سوگواره فرهنگی هنری عبرات، حجت اشرف زاده و صابر خراسانی به اجرای قطعاتی موسیقی و شعرخوانی می پردازند.

دومین سوگواره عبرات با معرفی برگزیدگان هر بخش طی مراسم اختتامیه ای فردا-چهارشنبه 6 بهمن ماه- در تالار وزارت کشور به کار خود پایان می دهد. حضور در این مراسم برای عموم آزاد است.