به گزارش خبرگزاری برنا، سمیه مظفری رئیس روابط عمومی فرهنگسرای مهر با اعلام این خبر گفت:  فرهنگسرای مهر با هدف گرامیداشت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، تاکید بر سخنان حضرت فاطمه(س) در باب خطبه فدکیه خطاب به غاصبان خلافت و انتقال پیام در قالب هنر و به زبان خوشنویسی، ویژه‌برنامه «کتابت خطبه فدکیه» را برگزار می کند.

مظفری افزود: این برنامه نهم اسفندماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۶ و با حضور بیش از پنجاه نفر از بانوان فوق ممتاز خوشنویس شهر تهران که از مدرسان این رشته هنری نیز هستند، برگزار شده و خطبه فدکیه با خط نستعلیق نگاشته خواهد شد.

لازم به توضیح است متن کتابت، به صورت ترجمه فارسی بوده و در پایان قرار است محصول فرهنگی از این کتابت به مرحله تولید و  چاپ برسد.

علاقه‌مندان برای شرکت در برنامه می‌توانند به نشانی میدان بهمن، خیابان شهید تندگویان، خیابان شعید لطیفی، کوچه تگرگ، بوستان بعثت مراجعه کنند.

در بخشی از خطبه فدکیه آمده است: «آگاه باشید آنچه را گفتم باآگاهی نسبت به شماست که شما انگیزه یاری ندارید و نیرنگ و فریب، دل‌هایتان را فرا گرفته است؛ ولیکن این سخنان خروشی بود که از جان برآمد و آهی بود که از خشم برخاست، کاسه صبر لبریز و عقده‌های سینه باز و حجت بر شما تمام شد. پس این شما و این شتر خلافت! لجامش را محکم بگیرید و بتازید. اما بدانید پشتش زخمی و پایش لنگ و عار و ننگش همیشگی است. نشان خشم الهی بر آن خورده و عیبش ابدی است.»