به گزارش خبرگزاری برنا، سید رضا صالحی امیری روز چهارشنبه پس از پایان جلسه دولت درخصوص دو تابعیتی بودن یکی از داوران جشنواره بین المللی فجر افزود: سوال این است در جشنواره های دیگر که افراد خارجی دعوت می شوند، دو تابعیتی ندارند؟

وی با اشاره به انتقادی که از اصحاب سینما صورت می گیرد ادامه داد: ملاک ما صلاحیت حرفه ای و سینمایی افراد است .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه مدافع دوتابعیتی بودن افراد نیستیم، گفت: به لحاط قانونی دخالتی در اینکه اشخاص آزاد در جامعه دارای دو تابعیتی باشند، نمی توانیم داشته باشیم و ممکن است این قبیل افراد در حوزه های دیگر اجتماعی و اقتصادی نیز حضور داشته باشند.

صالحی امیری گفت: جشنواره امسال خوب بود و در تراز جشنواره فجر قرار داشت و رسما اعلام می کنم آماده شنیدن هرگونه نقدی هستم که می تواند در بهبود کارموثر باشد اما باتخریب مخالفیم .

وی افزود: جلسات نقد آغازشده است و بنا داریم موضوعات و انتقاداتی که در این جلسات مطرح می شود، در فرایند جشنواره سال 96 دخالت دهیم ولی تخریب قابل بخشش نیست و این گونه اعمال بداخلاقی است.

**شروط ایران تامین شود زایران را برای حج اعزام می کنیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص سفرهیات ایرانی به عربستان برای گفت وگو درباره مناسک حج نیز اظهار کرد: هیاتی ازجانب جمهوری اسلامی ایران به عربستان اعزام شده است تا موضوع حج را پیگیری کند. 

صالحی ادامه داد: مردم همچنان علاقه مند به سفر حج و عتبات هستند. دولت برای اعزام زائران تلاش خواهد کرد و سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران، اعزام حجاج به بیت الله الحرام درسال آتی است البته اگر عربستان سعودی شرایط ما را بپذیرد.

وی اضافه کرد: طی نامه ای به وزیر حج عربستان درخصوص شروط کشورمان ازجمله بحث امنیت، پرداخت دیه و برگزاری دعای کمیل که از امور جاری است مطرح شد که در صورت پذیرفتن، اعزام حجاج صورت می گیرد و اگر عربستان از این موضوع استنکاف کند، مسئولیت با این کشور است.