به گزارش خبرگزاری برنا، مراسم جشن تولد هنرمندان متولد فروردین ماه ظهر روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه باغ زیبا تهران برگزار شد.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در ابتدای این برنامه گفت: خوشبختانه با حمایت هایی که صورت گرفته ساختمان جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت بیش از هشت ماه است که بازسازی شده البته این مکان در یک مقطع زمانی توسط شهرداری تهران پلمپ شد اما با اقداماتی که از سوی همکارانم انجام گرفت موفق به فک پلمپ این مکان هنری شدیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته در ساختمان جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت یک کافه گالری، استودیو صدا، فضای سبز و مکانی برای قرارهای کاری هنرمندانی که دفتر کار ندارند تعبیه شده است که این موضوع می تواند اتفاق خوشایندی برای ما در این موسسه باشد.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ایران ضمن تشکر از علی مرادخانی رییس هیات امنای این موسسه توضیح داد: مراحل خرید ساختمان موسسه که با عنوان خانه هنرمندان پیشکسوت ایران در خدمت عزیزان هنرمند خواهد بود، توسط وزارت ارشاد به اتمام رسیده  و ما فقط منتظر صدور یک مجوز ساده از هیات دولت هستیم که برای ما مقداری نگرانی ایجاد کرده است و امیدواریم با اقداماتی که طی روزهای آینده انجام می گیرد ماجرا به سمتی هدایت شود که پول در نظر گرفته شده برای خرید ساختمان به خزانه بازنگردد.

علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات  امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز در این مراسم گفت: موسسه هنرمندان پیشکسوت یکی از مجموعه های قابل اتکای معاونت هنری در حوزه هنر است که همکاران من در این مکان تمام تلاش خود را انجام داده اند تا آن گونه که شایسته است در خدمت هنرمندان باشد. ما خاطرات بسیار زیادی با دوستان هنرمند داریم و از نظر ما تک تک آنها سرمایه های گرانقدری هستند. اینجا مکان بسیار مناسبی برای جمع شدن دوستان هنرمند است که از حال هم خبردار می شوند و امیدواریم ماجرا به شکلی ادامه پیدا کند که ما شاهد حضور بیشتر هنرمندان عزیز در موسسه هنرمندان پیشکسوت باشیم.

سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با ابراز خرسندی از حضورش در این مراسم توضیح داد: اگر امروز در این کشور جوانان می درخشند و این درخت میوه های پرباری داده به خاطر ریشه های وجود شماست. شما پیشکسوتان چشمه هایی هستید که همه در مسیر این چشمه ها سیرآب می شوند و به اعتقاد من بدترین حالت برای انسان این است که ریشه های خود را فراموش کند. شما ریشه های فرهنگ و هنر این سرزمین هستید که به عنوان یک سرمایه ارزشمند در کنار ما قرار دارید. وجه تمایز سرمایه های فرهنگی با دیگر سرمایه ها نیز همین جنبه ماندگاری و تداوم آنهاست و ما وظیفه داریم ریشه ها را تقویت کنیم تا مردم در حرکت این ریشه ها و چشمه ها سیرآب شوند. من از صمیم قلبم می گویم که امروز وقتی شما را دیدم نشاط گرفتم شما عزیزان طلای معادن فرهنگی ایران هستید که در طول زمان  برای ملت ایران استخراج شده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه صحبت های خود گفت: ما اخیرا تلاش کرده ایم تا در مجموعه هایی همچون صندوق هنر ماجرا را به سمتی هدایت کنیم که وزارت ارشاد کمترین دخالت را در امور داشته باشد چرا که کارهای ما باید به تدریج به صنف های هنری واگذار شود. بر همین اساس در جلسه ای که هفته گذشته برگزار شد سه مدیر خانه های سینما، تئاتر و موسیقی به عنوان اعضای هیات مدیره صندوق هنر  معرفی شدند.

وی در بخش پایانی صحبت های خود تصریح کرد: این صحبت من به منزله یک ابلاغ است که تمامی بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظفند که نه تنها در موسسه هنرمندان پیشکسوت بلکه در همه بخش ها از هنرمندان حمایت کنند و اگر کوتاهی صورت گرفته شما ما را ببخشید.

 بعد از پایان مراسم سخنرانی، کیک های تولد نمادینی به افتخار حضور هنرمندان متولد فروردین ماه و سایر هنرمندانی که در برنامه حضور داشتند روشن شد.

شهلا ریاحی، ولی الله شیراندامی، اصغر همت، سهراب سلیمی، علی اکبر شیرخدا، بهرام حصیری، رشید وطن دوست، اکبر زنجان پور، ملکه رنجبر، پری صابری، اسماعیل خلج، بیژن بنفشه خواه، رضا ناجی، شمسی فضل اللهی، سیدمحمد میرزمانی، شاهین فرهت، رضا صابری، جاوید مجلسی، اکبر عالمی، بهروز بقایی، احمد نجفی، کریم اکبری مبارکه، هرمز سیرتی، سعید امیرسلیمانی، کاظم هژیر آزاد، علی اکبر شکارچی، یونس آبسالان، بهروز کریمی، سیاوش طهمورث، هوشنگ توکلی، فریده سپاه منصور، مهوش صبرکن، عزت الله مهرآوران، جهانگیر الماسی از جمله هنرمندان شرکت کننده در این مراسم بودند.