به گزارش خبرگزاری برنا، سید رضا صالحی امیری روز یکشنبه در حاشیه مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید انجمن مفاخر در جمع خبرنگاران با اشاره به جایگاه این انجمن و تاکید بر بین المللی شدن آن، گفت: این انجمن یکی از پرسابقه‌ترین نهادها در کشور به شمار می رود که قریب به یک قرن سابقه دارد.

وی افزود: هدف اصلی انجمن تجلیل و تکریم از مفاخر و بزرگان حوزه فرهنگ و ادب، شعر و عرفان است که در سراسر کشور حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: حسن بلخاری با تایید ریاست جمهوری به عنوان مدیر عامل این انجمن انتخاب شده است.

** انتظار پرسیدن سوالات فرهنگی دارم 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در پاسخ به خبرنگاری درخصوص استفاده رسانه‌ها از تصویر رییس دولت برای دعوت مردم به انتخابات، تاکید کرد: من وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم و انتظار دارم سوالات اصحاب رسانه در راستای این حوزه از من پرسیده شود.

** مواضع و عملکرد وزارت ارشاد تشریح می شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که مورد سوال فراوان خبرنگاران قرار گرفته بود، گفت: در آینده نزدیک (بهار 96) نشست دوم رسانه‌ای خود را با اصحاب رسانه برگزار و تمامی نقد، نظرات، مواضع و عملکرد این وزارتخانه را اطلاع رسانی خواهم کرد.

عضو کابینه دولت یازدهم تاکید کرد: ما «دولت پاسخگو» هستیم و من هم وظیفه خود می‌دانم که به طور دائمی به اصحاب رسانه اطلاع رسانی کنم و پاسخگو باشم.

صالحی امیری تصریح کرد: وزیر فرهنگ هستم و بطور یقین در این حوزه به سوالات پاسخ می دهم و درخصوص سایر حوزه‌ها نظری نمی دهم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به خبرنگاران حاضر که سوالات متفرقه و سیاسی می پرسیدند، تاکید کرد: انتظار می‌رود سوال‌های حوزه فرهنگ و هنر از من پرسیده شود.

** مرداخانی مدیری دلسوز است 
وزیر در پاسخ به خبرنگاری درخصوص احتمال استعفا یا برکناری علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد، اظهار داشت: مرادخانی یکی از مدیران دلسوز است و هم اکنون با تلاش در حال کار هستند لذا اجازه دهید به کارشان ادامه دهند.