به گزارش خبرگزاری برنا؛ انتشارات فرهنگسرای میردشتی این کتاب را در 271 صفحه و با موضوع یادداشت های نویسنده کتاب طی دوسال کوچ همراه با چندخانوار از ایل بختیاری منتشر کرده است.

دربخشی از مقدمه این کتاب به قلم اصغر کریمی چنین آمده است؛ مولف کتاب «ایل راه تاراز» چه اعجوبه سخت کوش، تیزهوش و عجب پدید قابل احترامی در زمینه مردم نگاری و مردم شناسی و انسان شناسی تصویری است و بداند که این کتاب حاصل کوله باری از چهل سال تلاش و کوشش و آکنده از بُنمایه علمی و عملی و تجربی مؤلف است و مؤلف به پشتیبانی چنین کوله باری توانسته با دشواری های فراوان چنین کار کم نظیر و قابل توجهی را به انجام رسانده و تحویل جامعه دهد.

کتاب «ایل راه تاراز» از دوبخش نگارشی و تصویری تشکیل شده است. به اعتقاد من بیشتر اطلاعات و پیام کتاب درتصاویر آن نهفته است. همین جا است که دوربین عکاسی در دستان تصویربردار قوی تر عمل می کند و گویاتر و کارآمدتر از قلمِ در دست مردم نگار و مردم شناس و انسان شناس می شود.

فرهاد ورهرام متولد 1327 بروجرد است، تحصیل در مدرسه عالی تلویزیون و سینما و دانشکده هنرهای دراماتیک رشته سینما با گرایش کاردانی ازجمله سوابق تحصیلی وی محسوب می شود.

ازجمله فعالیت های هنری وی می توان به دستیار فیلمبردار، فیلمبردار و کارگردان مستند در سازمان جنگل ها و مراتع، مسئول واحد فیلم و عکس در بخش مردم شناسی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران،  مسئول واحد فیلم و عکس و دستیار تحقیق در موسسه پژوهش های دهقانی و روستایی ایران، مسئول واحد فیلم و عکس و کارشناس تحقیق در مرکز تحقیقات روستایی ایران، عضو انجمن کارگردانان سینمای مستند ایران، کارگردانی بیش از بیست فیلم مستند، تحقیق برای تولید چندین فیلم مستند، تالیف چند مونوگرافی درباره مسائل روستایی، عشایری و مراسم آئینی، چاپ دومجموعه عکس، برگزاری نمایشگاه عکس در ایران، فرانسه و اتریش، شرکت در جشنواره و نمایش فیلم مستند در ایران، اتریش، فرانسه آلمان و کانادا، عضو هیات انتخاب و داوری در چندین جشنواره مستند و دریافت جایزه از چند جشنواره مستند اشاره کرد.

علاقه مندان برای شرکت در مراسم رونمایی از این کتاب ارزنده مستند  می توانند از ساعت 16 به تالار مبارک فرهنگسرای بهمن به نشانی میدان راه آهن، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی مراجعه و یا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55058437 تماس بگیرند.