به گزارش خبرگزاری برنا، این مجری پیشکسوت تلویزیون در مراسم اختتامیه دومین جشنواره مادران قصه‌گو در مشهد که با حضور پیشکسوتان این هنر در سراسر کشور در سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد برگزار شد، گفت: مردم ایران با پیشینه قوی که در زمینه قصه‌گویی دارند و افرادی که در این عرصه فعالیت دارند باید به این هنر توجه بیشتری داشته باشند.

وی گفت: آفرینش قصه پاسخ به نیاز دیرباز ما است و تا زمانی که انسان زندگی می‌کند قصه و قصه‌گویی نیز حیات و ادامه دارد.

خامنه خاطرنشان کرد: در گذشته‌های دور قصه‌گویان ما قصه‌های خود را در میدان‌های شهر، روستا و دیگر نقاط مختلف به مخاطبان خود منتقل می‌کردند اما داستان‌سرایان امروزی با استفاده از قدرت تکنولوژی به نوع دیگری با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنند.

این مجری تلویزیون تصریح کرد: این جشنواره در دومین سال برگزاری خود در مشهد با استقبال ۱۷ هزار نفری روبه‌رو شده است، این در حالی است که رقابت در میان مادران و مربیان تربیتی برگزار شده است.

او خاطرنشان کرد: همچنین امسال حضور خانواده‌های شهدای گرامی این جشنواره را پربرکت و پررنگ‌تر کرده و حال و هوای خاصی را نیز به آن داده است. امسال ۱۰۶ نفر از این بزرگواران  فضای جشنواره را متبرک کرده‌اند.

خامنه با بیان این‌که جشنواره قصه گویی پذیرای آثار پدران و همچنین کودکان نیز بوده است، بیان کرد: در این جشنواره شرکت‌کنندگانی هم از شهرهای تهران، سبزوار و بیرجند حضور دارند.

این مجری تلویزیون تاکید کرد: به دلیل حضور پررنگ و همیشه حاضر پدران در همه صحنه‌ها باید عنوان پدران قصه‌گو نیز به این جشنواره اضافه شود.

او با اشاره به اینکه قصه‌گویی بر روی کودکان تاثیرات بسیاری به جای می‌گذارد، خاطرنشان کرد: در واقع برای اینکه کودکان با مادران، همدلی و با قصه ارتباط برقرار کنند و آن‌را دوست داشته باشند مادران می‌توانند از نام آن‌ها برای شخصیت داستان استفاده کنند  یا اینکه از فرزندان خود در خصوص داستان‌ها کمک گیرند و در حین داستان ویژگی‌های خوب و بد را برایشان به تصویر بکشند.

خامنه مادران حاضر در این مراسم را مورد خطاب قرار داد و گفت: شما مادران نباید در گفتن داستان‌های خود از فضاهای ترسناک و سیاهی که به نوعی فرزندان را دلزده می‌کند استفاده کنید چرا که روحیه آن‌ها لطیف است و  دوست دارند قصه‌هایی را برایشان بگویید که شیرین باشد و در ذهن آن‌ها نقش بندد و همچنین آن‎ها میل بیشتری برای گوش دادن به ادامه داستان داشته باشند.

بهرام شاه‌محمدلو «آقای حکایتی» در حاشیه این مراسم داستانی از شاهنامه فردوسی را بازگو کرد. سیدمحمد راستگو هم قصه دیگری را تعریف کرد.