به گزارش خبرگزاری برنا، برنامه این هفته «در کوی نیکنامان» نیز در فرهنگسرای گلستان با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان اسلام تاکنون و تجلیل از مقام شامخ خانواده های شهدا منطقه ۸ برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین وحیدی در این مراسم با بیان اینکه همه تصورمان این است که دشمنان دین جلوی ائمه را گرفته‌اند و اینها مانع‌های جدی شدندکه ائمه به هدف دنیایی خود نرسند گفت: این نگاه عوامانه و صد در صد غلط است انسان‌های بزرگ هیچ چیز در این دنیا مانع کارشان نمی‌شود و امام حسین (ع) در کربلا هم شهید نمی‌شد، کار خودش را می‌کرد.

وی با بیان اینکه اگر کسی در این دنیا بتواند معنای زندگی را بفهمد به هدفش رسیده. این مطلب حرف زدنش راحت است ولی از هر 2 الی 3 میلیون نفر شاید یک نفر این را بفهمد که زندگی یعنی چی، افزود: ای کاش تمام عالم متوجه باشند که اگر کسی هست که بهتر از آنها حرف می‌زند، خودشان را کنار بکشد در حقیقت تمام مشکل ما این است که کوچک‌ها حرف می‌زنند؛ اگر کسی بالاتر از من کارشناس و قوی‌تر است ،من باید به حرف او گوش بدهم، خیلی کارها سرو سامان پیدا می‌کند. اگر همین را گوش بدهیم هم دنیا و هم آخرت ما آباد می‌شود.

در ادامه این برنامه خواهر شهید ترور حسن غنمی و برادر شهید حسین فرزعلیان خاطرات خود را از شهید بیان کردند و در پایان برنامه خانم مهدی پور معاون برنامه ریزی و توسعه منطقه 8 و حجت الاسلام وحیدی هدیه‌ای به رسم یادبود از طرف مدیریت فرهنگی هنری منطقه 8 به خانواده مکرم شهدا اهدا کردند.

علاقمندان به حضور در این مراسم می‌توانند مهمان فرهنگسرای گلستان به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، فرهنگسرای گلستان باشند.