محمد اصفهانی خواننده پاپ کشورمان در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری برنا در رابطه با این که تا چه اندازه موافق مشارکت در انتخابات هستید و چقدر این حضور را تاثیرگذار می دانید، اظهار کرد:
 صد درصد موافق شرکت در انتخابات هستم چون دوست دارم در تعیین سرنوشت کشورم به عنوان یک ایرانی؛ دخیل و فعال باشم.

وی در پاسخ به این پرسش که برداشت تان از چهار سال کار دولت حسن روحانی که گذشت چه بود، بیان کرد: از قدیم به ما می گفتند تنها دیکته ی نانوشته بی غلط است؛ اینکه ما بگوییم دولت تدبیر و امید و یا هر دولت دیگری در جهان! هیچ کاستی و نقصی نداشته حرف حکیمانه ای نیست، ولی اینکه دولت آقای دکتر روحانی وارث وضعیت بسیار وخیمی هم در داخل و هم در خارج از ایران بود قابل انکار نیست و اکنون هرچند می بینیم که هنوز از قلب ویرانه ی بجا مانده از نیرنگ ها و دروغ ها طوفان های سهمگین؛ سقف های بی رمق و سرپناه های مرتعش ناتوانان و بی پناهان را بر سرشان آوار می کند اما هر چند وقت یکبار هم برای مردم ایران زمین نسیم های دلپذیری وزیدن می گیرد...

خواننده قطعه اخراجی ها در ادامه افزود: تورم تک رقمی می شود ارتباطات بین المللی ایران در دنیای پیچیده و به شدت سیاسی امروز پررنگ تر شده و ایران هراسی بطور قابل توجه و معناداری در عصر ارتباطات و تبلیغات نامحسوس و محسوس؛ مهار می شود، صنعت توریسم رونق می گیرد، حراست از ثروت های ملی ایران مانند نفت و گاز به سمت نظام مندی و استواری می‌رود و کلا با یک تعبیر موسیقایی ردیفی؛ دولت ایران از گوشه های مخالف و جامه دران و شکسته فاصله ی بیشتری گرفته به سوی روح افزا و دلکش و عشاق میل می کند!! ... اینها همه جای تامل دارند این شکفتگی ها و عمارت ها از پس آن ویرانی‌ها با این‌همه مخالفت و کار شکنیِ هنوز و هر روز !! واقعا جای تامل و تفکر دارند...

خواننده ارکستر ملی در خصوص این که تا چه اندازه امید دارد که این دولت بتواند با ادامه فعالیت هایش اتفاقات خوبی را رقم زند و مسیری که تاکنون طی شد به درستی ادامه پیداکند، خاطرنشان کرد: امید در من نسبت به ایشان بیش از سایرین است من از ایشان همیشه انرژی خوبی گرفته ام، هرچند مخالفت خصمانه و کلا عناد باایشان خیلی زیاد است...من به عنوان یک ایرانی عرض می کنم که ایشان برای احراز این پست با توجه به عملکرد و تفکراتشان شایسته و قابل هستند. من از الان به شما قاطعانه می گویم که ایشان انشاءالله مجددا رئیس جمهور خواهند شد!

خواننده قطعه "ولایت عشق" با اعلام اینکه کارهای خوبی در راستای ایجاد فضاهای مناسب برای کار هنری در این دولت انجام شد، در پاسخ به این پرسش که چقدر دولت یازدهم پاسخگوی نیازهای مردم در زمینه فرهنگ و هنر بوده و در آینده چه اقداماتی باید صورت گیرد، عنوان کرد: از آن جایی که دولت یازدهم باعث شد ارکسترها احیا شوند مستر کلاس‌ها با اساتید خارجی که خیلی مطلب برای انتقال به موزیسین های داخلی دارند پا گرفته و بطور جدی استمرار داشته باشند، مطمئنا فضاهای به وجود آمده می تواند زمینه ی بالندگی و رشد مثبت خلاقیت های هنری را در افقی آرام و کنترل شده با نصب مدیرانی متخصص و مقید به ارزش‌های انسانی ایجاد کند و از این مدیران پس از احراز صلاحیت آنان به شدت حمایت نماید. رفع تبعیض و عدالت مداری نه مساوات! مشوق پیشرفت و زمینه ساز رقابت سالم هنری است که نهایتا به ارتقای فرهنگی و ایجاد نشاط و آرامش در جامعه منجر خواهدشد.

خواننده قطعه "نون و دلقک" در خاتمه در رابطه با این که به مدیران فرهنگ و هنر و دولتی که بر روی کار می آید پیشنهادتان چیست، یادآور شد: مهمترین مساله به نظر بنده اقدام جدی برای اجرایی شدن قانون کپی رایت جهانی در کشورمان ایران است که می تواند از ویرانی پای بست هنری کشور به دلیل وجود قاچاق و استفاده غیرمجاز از آثار هنری ممانعت جدی به عمل آورد و سپس بر این بستر که ضامن اقتصاد و امنیت هنر مملکت است می توان بنایی ساخت که نگاهش بر آسمان خدا و نزدیکی به او باشد. بدین ترتیب هنرمندان ما با بالاترین تقریب ممکن می توانند صورتگران جمال الهی برای بندگان حضرت او باشند و خون اعتدال را با هنر آسمانی شان در رگهای جامعه به گرمی و آرامی تزریق کنند تا به فرموده قرآن کتاب آسمانی ما؛ لذت زیستن در جامعه میانه و معتدل را همگی تجربه کنیم.