شبی به یاد ماندنی برای هنرهای ایرانی اسلامی/ گرانترین اثر، قرآنی فروش رفت

دومین حراج آثار خوشنویسی 1 دی ماه در مرکز تجاری سام سنتر برپا و ٥٦ اثر در این حراج ارائه شد که در نهایت ٤٠ اثر از آنها به فروش رسید. شهرام شکیبا که این حراج را چکش می زد قیمت آثار را از قیمت تعیین شده آغاز می کرد تا در نهایت با رقم پیشنهادی خریداران به ثبت برسد.

به گزارش خبرگزاری برنا ؛ در دومین حراج باران ٢ (تعداد) با رقمی بالای 100میلیون تومان چکش خوردند. عنوان گران قیمت ترین اثر هنری حراج نیز به اثر قرآن خطی  دوره ی قاجار به خط علی عسگر ارسنجانی  به قیمت ٢٠٠ میلیون تومان رسید. رکوردهای بعدی این حراج هم به ترتیب متعلق بود به آثاری از احصایی و قلمدان برنجی دوره ی صفویه   و رضا مافی با قیمتهای ١٦٠  و ٩٥ و٩٥ میلیون تومان.

خاطرنشان می گردد حراج باران که هر سال به یک هنرمند خوشنویس تقدیم می‌شود، سال گذشته 1395 به «میرعماد حسنی قزوینی» و امسال نیز به «درویش عبدالمجید طالقانی»، خوشنویس شهیر ایرانی تقدیم شد.

دکتر سیده محبوبه کاظمی بنیانگذار و رئیس حراج باران و مدیر نگارخانه ترانه باران در ارزیابی دومین حراج باران گفت:رشد نسبتاً مطلوبی در استقبال از آثار خطی و خوشنویسی نسبت به سال گذشته داشتیم که برای ما ادامه ی این راه دشوار را امیدوار کننده تر می کند

وی افزود: امیدوارم بتوانیم در جهت اهداف فرهنگی و اقتصادی ١٤٠٤ کشور گامی مؤثر هر چند کوچک برداشته باشیم

رئیس حراج باران درخصوص دور آتی این حراج نیز گفت: (در دور آتی مراسم طبق روال دوره های قبل به یکی از مفاخر هنر خوشنویسی اهدا خواهد شد و با ارائه ی آثاری ارزشمند دوستداران و علاقه مندان می توانند با خرید و نگهداری از آنها نقشی اساسی در این حرکت هرهنگی-اقتصادی داشته باشند )

لازم به ذکر است برای خرید آثار فروش نرفته در این حراج می‌توان به مدت یک هفته به سایت «آرتیبیشن» مراجعه نمود.

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده