به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه افزود: تیشه های فرهاد یادآور این نکته است که ایران و ایرانی چگونه بر سنگ کوفته است تا ایران پابر جا بماند.

صالحی ادامه داد: باید به توسعه فرهنگی کشور بیش از گذشته بیندیشیم. ایران را با فرهنگ و هنر آن در جامعه بین المللی می شناسند و آوازه ما در جهان بر این اساس است.

وی با تأکید بر ضرورت آمایش منطقه ای فرهنگی در کشور افزود: به قطب های فرهنگی در استان ها نیازمندیم و باید ظرفیت های نسبی فرهنگی هر منطقه را شناسایی کنیم زیرا شهرها و شهرستان ها دارای ظرفیت های تاریخی و فرهنگی قابل اتکایی هستند.

صالحی در عین حال تصریح کرد: منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بر همین اساس به سرعت به سمت استان ها و شهرستان ها حرکت می کند و این روند در سال ٩٧ هم دنبال خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت متبوعش و استانداری استان کرمانشاه ادامه داد: این تفاهم نامه امروز با این هدف امضا شد که بیش از ٨٠ میلیارد تومان در بازه زمانی سه ساله به عنوان نقشه راه فرهنگی این استان سرمایه گذاری فرهنگی و برنامه ریزی شود.

وی با تأکید بر اینکه بودجه های دولتی محدود است و فقط می تواند به تکمیل پروژه ها و طرح های نیمه تمام برسد گفت: توسعه فضاهای فرهنگی و هنری از طریق سرمایه گذاری های بخش خصوصی یکی از رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به طور جد آن را دنبال می کنیم.

صالحی با اشاره به بیمه هنرمندان افزود: در سال ٩٥ حدود ١٦ هزار هنرمند بیمه شده اند که این تعداد در پایان سال ٩٦ به بیش از ٢٩هزار نفر رسیده است و امیدوارم در سال ٩٧ نیز با سرعت بیشتری در این مسیر گام برداریم.

صالحی در پایان گفت: خیابان های فرهنگ و هنر به مثابه گذرهای فرهنگی است که ظرفیت برگزاری نمایشگاه های دائمی فرهنگی و هنری را دارد و این مسیر را در کرمانشاه نیز دنبال خواهیم کرد.