به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ حنیف شهپرراد تهیه‌کننده «گنجینه» درباره تازه‌ترین قسمت از این مجموعه گفت: مستند «علم‌کوه» از مجموعه کوه‌های ایران، ساخته کیوان کیانی است که در سال ۶۴ در گروه ورزش شبکه دو ساخته‌شده و به همراه فیلم‌های وارطان آنتانسیان جزو اولین فیلم‌های ورزشی بعد انقلاب به‌حساب می‌آید.

وی افزود: این مستند درباره صعود به قله علم‌کوه در ارتفاعات البرز است. علم‌کوه نام کوهی با ارتفاع قله ۴۸۵۰ متر است که در منطقهٔ تخت سلیمان در استان مازندران واقع شده‌ و بیشتر شهرتش برای دیواره‌ای است که در دامنهٔ شمالی آن واقع است و دارای فنی‌ترین و سخت‌ترین مسیرهای سنگ‌نوردی و دیواره نوردی در ایران است.

این تهیه کننده گفت: «گنجینه» چهارشنبه ۲۳ خرداد ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود و تکرار این قسمت پنجشنبه ۲۴ خرداد ساعت ۹ خواهد بود.

سری جدید برنامه «گنجینه» گزیده‌ای از مستندهای کلاسیک ایران و جهان با پخش آثاری از ناصر تقوایی، عباس کیارستمی، خسرو سینایی، پرویز کیمیاوی، فرهاد ورهرام، محمد تهامی نژاد و... از شبکه مستند پخش می‌شود.

این مجموعه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حنیف شهپرراد در ۲۶ قسمت حدود یک‌ ساعته تولید شده و غلامعلی افشاریه گفتارمتن آن را بر عهده دارد، آرین مظفری نویسنده و مسعود سلطانی ارج تدوینگر این مجموعه هستند.