به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ علاقه‌مندان به هنر هفتم از 21 تا 26 مرداد ماه به تماشای فیلم های آتش در دشت، بعد از ظهر من با مارگریت، کارآگاه ، در جستجوی ریچارد، قطار شب به لیسبون و بینوایان از قاب شبکه دانایی و خردورزی بنشینند.

«آتش در دشت» به کارگردانی کن ایچیکاوا سال 1959 ساخته شد و داستان درباره یک سرباز مبتلا به سل و تلاش او برای زنده ماندن است. ایجی فاناکوشی، اسامو تاکیزاوا و میکی کرتیس در این فیلم سیاه و سفید بازی کرده‌اند که سال 1961 جایزه بادبان طلایی جشنواره فیلم لوکارنو را دریافت کرد.

فیلم سینمایی «بعد از ظهر من با مارگریت» با بازی ژرارد دپاردیو و ژیسله کاسادیوس، دوشنبه از شبکه چهار سیما بازپخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: ژرمن مردی ساده دل و کم سواد است که به دلیل تلفظ نادرست کلمات و اشتباهات کوچک همواره مورد خنده و تمسخر دیگران قرار می‌گیرد. او در کودکی مورد حمایت و توجه معلم یا خانواده قرار نگرفته و حالا خودش در آرزوی داشتن فرزندی است تا بتواند او را در زندگی و تکالیف مدرسه کمک کند. همسر ژرمن او را دلداری می‌دهد اما...

فیلم سینمایی «بعد از ظهر من با مارگریت» محصول سال 2010 فرانسه، توسط ژان بکر کارگردانی شده است.

فیلم سینمایی «کاراگاه» به کارگردانی جوزف منکه ویتس‌، سه شنبه روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده‌: اندرووایک نویسنده موفق داستان‌های تریلر است که با صحنه‌سازی جریان یک سرقت از جواهرات دخترش مارگریت را طوری ترتیب می‌دهد تا خواستگار اومیلو تیندل را به قتل برساند. لارنس اولیویر و مایکل کین در فیلم سینمایی «‌کاراگاه» محصول سال 1972 انگلستان بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «در جستجوی ریچارد» به کارگردانی «آل پاچینو» که در سال 1966 منتشر شده است روز چهارشنبه به نمایش در می آید.

این فیلم آمریکایی با بازی الک بالدوین، آل پاچینو، آیدان کوئین،وینونا رایدر، کوین اسپیسی، کوین کانوی و دانیل ون بورگن، برنده دو جایزه و نامزد دریافت دو جایزه از جشنواره‌های بین‌المللی شده است. در این فیلم  می‌بینیم که آل پاچینو به همراه تعدادی بازیگر قصد اجرای نمایشنامه‌ی«ریچارد سوم» اثر ویلیام شکسپیر را دارد. آنان با مردم درباره‌ی میزان آشنایی‌شان با آثار این نویسنده‌ی بزرگ صحبت می‌کنند.

فیلم سینمایی «قطار شب به لیسبون» به کارگردانی بیل آگوست،پنجشنبه به روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی ریموند گریگوریوس و آمادئو پرادو آمده است: معلمی در اثر آشنایی با یک کتاب قدیمی، کنجکاو می‌شود درباره نویسنده‌اش بهتر بداند و از این‌رو برای تحقیق بیشتر، تدریس را‌‌ رها می‌کند و از سوییس عازم پرتغال، زادگاه نویسنده مرموز می‌شود و در آنجا در گفت‌و‌گو با آدم‌هایی که با نویسنده برخورد داشته‌اند...

سینمایی «بینوایان» یک فیلم در سبک درام، رمانتیک، و جنایی به کارگردانی بیله آگوست است که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد.این فیلم روز جمعه به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

این فیلم اقتباسی است از رمانی به همین نام نوشته ویکتور هوگو است و از بازیگران آن می‌توان به لیام نیسون در نقش ژان والژان، جفری راش در نقش ژاور، اوما تورمن در نقش فانتین، کلیر دینز در نقش ''کوزت" و هانس ماتسون در نقش ماریوس پونتمرسی اشاره کرد.

جشنواره تابستانه فیلم‌های سینمایی شبکه چهار به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر روز ساعت 11 پخش و ساعت 2بامداد بازپخش می شود.