به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ اکبر بختیاری مدیر فرهنگی هنری منطقه با اعلام خبر فوق همزمانی این برنامه را با روز حمایت از صنایع کوچک و روز تشکلها و مشارکتهای اجتماعی مناسب دانست و آنرا گامی هر چند کوچک در راستای منویات رهبر معظم انقلاب عنوان داشت.

بختیاری در ادامه خاطر نشان ساخت در این نمایشگاه و بازارچه که تولیدات هنری بصورت زنده توسط هنرمندان طراحی و ساخته می گردد و هنر مندان در رشته های مختلف هنری از جمله خراطی و لایه چینی ،گلدوزی ،زیور آلات سنتی ،چرم ،پتینه و نقاشی روی چوب ،معرق و قاب سازی ،منبت، شمع سازی ،میناکاری ،معرق و فرش و جاجیم روی سفال ،ساخت سازهای سنتی ،زری بافی ،سفال و سرامیک،هنر های چوبی ،نقاشی با نخ ،همجوشی شیشه،چاپ دستی و دهها رشته و سبک هنری آخرین تولیدات خود را به نمایش خواهند گذاشت.

بختیاری در قسمت دیگری از سخنانش ضمن تشریح اهداف این برنامه اذعان داشت بازارچه و نمایشگاه "ایران هنر"فارغ از معرفی هنر دست اساتید ایرانی و اوج نبوغ و ظرافت هنر این هنرمندان ایرانی زمینه برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را نیز به عینیت نزدیک می کندو شهروندان ضمن بازدید از نمایشگاه امکان ثبت نام در دوره های آموزشی و کار آفرینی را هم خواهند داشت و در عین حال سرمایه گذاران و خریداران این نوع کالای ایرانی می توانند سفارشات خود را دنبال کنند .

بختیاری سخنانش را با این توضیح ادامه داد که این نمایشگاه از معدود اقداماتی است که زمینه آشنایی اهالی هنر را با اساتید و نخبگان این حوزه فراهم می کند و می تواند ظرفیتهایی را ایجاد کند تا هنرمندان و اساتید متبحر و در عین حال گمنام را بیشتر به جامعه معرفی نماید.

بختیاری در پایان ضمن دعوت از عموم شهروندان برای حضور و بازدید از این بازارچه و نمایشگاه هنری زمان برگزاری آیین اختتامیه را در روز 29 مرداد ماه ذکر کرد و اعلام داشت در این مراسم هنرمندان و اساتید معرفی و تجلیل خواهند شد .

لازم بذکر است مراسم اختتامیه نیز در روز 29 مرداد ماه از ساعت 18.30 در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای رازی واقع در آدرس فوق مراجعه کنند.