به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ کارشناسان در خصوص ورود سلبریتی ها به حوزه اجرا معتقدند که حضور اکثر بازیگرانی که در کسوت مجری ظاهر می شوند، تداوم ندارد و ماندگار نیست و دلیل حضور اکثر آن ها در تلویزیون جذب اسپانسر خوب برای برنامه های تلویزیونی است. تاکنون با افراد متفاوت از جمله محمد سلوکی، ژیلا صادقی، ابوالفضل صفری، جواد فرحانی، محمد نظری و حسین سلطان محمدی در این مورد گفت و گو کرده ایم که در ادامه از نظر می گذرانید:

تغییر نقش و کارکرد شبکه ها عاملی برای حضور بازیگر-مجری هاست

ابوالفضل صفری تهیه کننده برنامه «وقتشه» که با اجرای کامران تفتی روی آنتن می رود، در پاسخ به اینکه چه برآوردی از حضور بازیگران در عرصه اجرا دارید، به برنا گفت: هر کدام از مجریان را باید در جایگاه خودشان بررسی کنیم. به عنوان مثال، سروش صحت نمی تواند به عنوان کسی که یک برنامه اجتماعی را اداره می کند، موفق شود، اما در برنامه «کتاب باز» نقش یک مجری کتابخوان، خوش بیان و هنرمند را به خوبی ایفا می کند.

او با اشاره به حمید گودرزی که به تازگی مسابقه «پنج ستاره» را اجرا می کند، عنوان کرد: گودرزی گزینه خودم برای «وقتشه» بود و با او مذاکره کرده بودم، اما این همکاری اتفاق نیفتاد. معتقدم گودرزی در این مسابقه خوش نشسته است و گزینه قبلی؛ یعنی اشکان خطیبی در موقعیت مسابقه درنیامده بود.

صفری ادامه داد: همچنین در موقعیتی مشابه رضا گلزار با آن اسم و رسم آمده، اما خروجی لازم را نداشت. به عنوان یک برنامه ساز می گویم که اگر ساختار دو مسابقه «برنده باش» و «پنج ستاره» را کنار هم بگذاریم، «پنج ستاره» ساختار درستی دارد و اجزای آن به صورت درست در برنامه نشسته است. رامبد جوان خوش درخشید اما آقای عبدی در «عبدی شو» در نیامده است.

این تهیه کننده در خصوص وجه بارز انتخاب تفتی به عنوان مجری- بازیگر«وقتشه» توضیح داد: تفتی از قبل در رادیو مجری بوده است و با فضای اجرا غریبه نبود. ما تنها به خاطر بازیگر بودن او را انتخاب نکردیم و این اولویت چهارم برنامه «وقتشه» است. برنامه «وقتشه» از فاکتور مردانگی مرد ایرانی می خواست بهره ببرد. کامران تفتی شمایل کلاسیک یک مرد ایرانی با صدایی پخته و استایل کمی خشن دارد و مقداری نمادگرایی کردیم. با گذر زمان برنامه به چشم بیننده خوش نشسته است، اما می پذیرم که با حضور بازیگران بعضی برنامه ها درنیامده و بعضی ها مثل «دورهمی» و «خندوانه» درخشیدند.

صفری در پاسخ به اینکه نگاه کلی شما به این مسأله چیست و آیا مجری خوب تلویزیونی نداریم؟..عنوان کرد: نقش تلویزیون در حال تغییر است و شبکه ها در حال گرفتن نقش های بزرگتری هستند. به عنوان مثال، شبکه نسیم قواره برنامه سازی را تغییر داد؛ یعنی این قضیه در مدیریت آقای کرمی شروع و در مدیریت آقای احسانی ادامه پیدا کرد.. نقش برنامه سازی شبکه ها تغییر کرده و قطعا ابزارهای موجود جواب نمی داد که ما به سراغ بازیگران یا گزینه ها جدید رفتیم.

او با مقایسه مجریان امروز و دهه های پیش تشریح کرد: مجری های کلاسیک جدیدی با توان مجری های قدیمی ما متأسفانه در چندسال اخیر پرورش نیافته اند. برای ما خیلی راحت تر بود که سراغ مجری برویم، چون فرآیند نزدیک کردن یک بازیگر به اجرا خیلی کار سختی است. اگر یک مجری کار کشته مثل رضا رشیدپور، احسان علیخانی و فرزاد حسنی داشته باشید و برای همان نقش با 10 درصد کیفیت بالا و پایین ، بازیگر بگذارید، کار برنامه ساز سه برابر سخت تر می شود.

صفری با مقایسه مجری و مجری-بازیگر افزود: بازیگر همیشه برای کاری که می خواهد انجام دهد، زمان دارد و با آرامش خاطر نقش خود را اجرا می کند، اما یک مجری به استرس آنتن و تکرار عادت کرده است. در حقیقت نقش شبکه ها که نقش همان برنامه ساز است، تغییر کرده و معادل نقش جدید باید ابزار جدید هم وجود داشته باشد. به تبع تغییر کارکرد و نقش، طبیعی است که حمید گودرزی هم بیاید و مسابقه اجرا کند و این اتفاق بدی نیست.

این تهیه کننده با هشدار نسبت به نجومی شدن مبالغ دستمزدها بر اثر حضور بازیگر-مجری ها خاطرنشان کرد: این آسیب دستمزدها جدی است و باعث بروز مشکل برای خیلی از برنامه های تلویزیونی شده است. در شرایطی که مردم درگیر مایحتاج اولیه هستند، گاهی به شوخی از رقم های 40 یا 50 میلیونی صحبت می کنیم و این باعث تغییر دیدگاه مردم می شود. ما در برنامه خودمان-وقتشه- سعی کردیم با اقلیت ها بسازیم.

او در پاسخ به اینکه آیا نگاه اسپانسری نسبت به حضور بازیگران وجود دارد، گفت: معتقدم اسپانسری وجود ندارد؛ اسپانسر یعنی کارخانه ای که کالایی را تولید و خدمات واقعی ایجاد می کند. در این نوع از اسپانسرها که فلان شماره را بگیر، خدمات واقعی وجود ندارد و همه تبدیل به اتفاق هایی مبتنی بر گردش پول شده است که در بانک ها وجود دارد. اگر اسپانسر از جنس یک کارخانه یخچال سازی داخلی باشد، تولیدی صورت گرفته، اما به شخصه این آپ ها را اسپانسر نمی دانم و همین ها باعث افزایش دستمزد بازیگر مجری ها می شود.

صفری تأکید کرد: حضور این حجم از آپ ها در آنتن آسیب زننده است، چون مخاطب از شنیدن مکرر این تبلیغ ها خسته می شود. متأسفانه تولید خوابیده و جا برای این اسپانسرها باز شده و می توان گفت که این جدا از حضور اسپانسرها محسوب می شود. با حداقل ها ساختن بهتر از درگیر شدن با این اسپانسرهاست، چون اثرات اجتماعی بدی روی مردم می گذارد و تناسبی با سبک زندگی مردم و درآمد آن ها ندارد. وقتی جایزه 50 میلیونی باشد، این را در ذهن مخاطب درونی می کنیم که می تواند یک خودروی 50 میلیونی داشته باشد.

محمد سلوکی: میزان ماندگاری بازیگرانِ مجری اهمیت دارد

محمد سلوکی با بیان اینکه چندان مخالف حضور بازیگران در تلویزیون به عنوان مجری نیستم، در این رابطه به برنا گفت: الآن برای آسیب شناسی زود است و باید اجازه دهیم کمی زمان بگذرد و ببینیم که در طول زمان چه اتفاقی می افتد. اگر بخواهیم مقایسه کنیم؛ کسانی مانند رضا رشیدپور، احسان علیخانی و فرزاد حسنی به عنوان مجری حرفه ای در تلویزیون کار کردند، مخاطب را همراه خود آورده و او را دنبال کرده اند. طول عمر این مجری ها یک برنامه، یکسال یا یک ماه نبوده و مخاطب در طول سالیان با این افراد ارتباط برقرار کرده است.

سلوکی ادامه داد: باید ببینیم که آیا هنرمندان عرصه بازیگری که وارد عرصه اجرا شدند، می توانند در زمانی طولانی مخاطب را نگه دارند یا نه؟... البته می دانم که در بخش هایی بازخورد منفی زیادی هم می گیریم. فعلا در بخش هایی مردم احساس خوبی دارند و در بخش هایی چنین احساسی ندارند، اما اگر بخواهیم در حوزه تلویزیون آسب شناسی کنیم و بررسی کنیم وضعیت مجریان چطور است، به زمان احتیاج داریم.

این مجری تلویزیونی با اشاره به اینکه اجرای تلویزیونی با معرفی کردن، میزبانی و یا شومنی متفاوت است، افزود: این کارها در حوزه رسانه در جهان پرطرفدار است و به همین دلیل مردم با آن ارتباط زیادی دارند. گاهی سیاستمداران بزرگ چنین کاری انجام می دهند و شروع به اجرای شوهای تلویزیونی می کنند. شاید بارزترین سیاستمدار دونالد ترامپ باشد که شومن و مجری تلویزیونی بوده و در کنار کارهای دیگری که انجام داده، امروز در سطح دیگری است. برعکس این قضیه هم صادق است و افرادی سیاستمدار بودند که برنامه تلویزیونی خودشان را داشتند.

مجری برنامه «جمعه های رنگی» با تأکید بر اینکه باید رویکرد خود را نسبت به تلویزیون تغییر دهیم، افزود: ما باید با دقت بیشتری و با رویکرد به روزتر با تلویزیون رو به رو شویم. معتقدم این یک نمایش است و حالا در این نمایش هرکسی که می تواند نقش های بهتری بازی کند و مخاطب را راضی نگه دارد، برنده است. ماندگاری طولانی مدت هم اهمیت دارد چون مجریان فعلی بعد از گذشت 10 سال توانستند مخاطب را با خود همراه کنند و باید ببینیم آیا بازیگران هم می توانند در مدیوم تلویزیون این طور رفتار کنند که سال های طولانی مخاطب را همراه خود داشته باشند؟...

او ادامه داد: دوستان بازیگر اصلا به این نیت نیامدند، بلکه آمدند شویی را برای یک مقطع زمانی اجرا کنند و دنبال فضای خودشان بروند. در نهایت این موضوع برای مردم جذاب است.

او با ابراز خوشحالی نسبت به قدرت تلویزیون به رغم تمام نقدهایی که به آن وارد می شود و درباره تمام شدن عمر تلویزیون بحث می شود، یادآوری کرد: اکثر رسانه های مجازی محتواهای مهم خود را از رسانه های تلویزیونی می گیرند و این یعنی تلویزیون زنده، قدرتمند و تأثیرگذار است. سینما با لابی های سنگین و فضای مجازی با وجود قدرت مالی زیاد نتوانسته رقیب جدی برای قدرت تلویزیون باشد.

اولویت اول حضور بازیگران به جای مجری جذب اسپانسر است

حسین سلطان محمدی منتقد نیز درباره حضور بازیگران در عرصه اجرا به برنا گفت: اجرا مثل هر تخصص دیگر قاعده دارد و مجریان مختلفی داریم که شاهد حضور آن ها رو به روی دوربین هستند. گویندگان خبر باید آموزش ببینند و آن ها را به درستی ارائه دهند. هیچ کدام از این بازیگران برنامه زنده ندارند و همه ضبط شده اند. یکی از ویژگی های پخش ضبطی این است که ظاهرا ترمزی برای موارد مختلف ندارند، اما نوع اجرای مجریان زنده مانند علی ضیاء و رضا رشیدپور متفاوت است و می دانند چطور باید کلمات را مدیریت و مانع آسیب شوند. از این لحاظ بازیگران مدیریت پخش زنده ندارند و به همین دلیل برنامه های ضبط شده را اجرا می کنند.

سلطان محمدی ادامه داد: در میان این ضبط شده ها این سؤال مطرح می شود که آیا ما برنامه «خندوانه» را به دلیل حضور رامبد جوان و مهران مدیری در «دورهمی» می بینیم؟... برنامه «شبی با عبدی» هم شبیه مهران مدیری است. این نام ها بار روانی بزرگی برای مخاطب دارند، اما همه آن نیست. شهرت این اسامی کمک می کند هیجان خبری بیشتر باشد. 

این منتقد اضافه کرد: انتخاب این افراد برداشت اولیه برنامه ساز و تلویزیونی است که از شهرتشان استفاده می کند تا اسپانسر بتواند هزینه تولید یک برنامه جذاب را تأمین کند. ما دائم با انواع اسپانسرها درگیر می شویم تا یک برنامه دوساعته یا یک ساعته را ببینیم. این چهره ها خودشان تماشاگر نمی آورند بلکه اولویت، کشاندن اسپانسر به یک برنامه است.

سلطان محمدی در پایان گفت: معتقدم حضور این چهره ها جذب سرمایه و اسپانسر است و به جز رامبد جوان، مدیری و گلزار، باقی مجری ها تماشاگر پسند نیستند.

حضور بازیگرانِ مجری برگ برنده ای برای تلویزیون است

جواد فرحانی تهیه کننده فصل های قبلی «خندوانه» در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه با حضور بازیگران در اجرای تلویزیونی می تواند مثبت یا منفی باشد، به برنا گفت: حضور بازیگر خوبی که مردم او را در سینما و سریال ها پذیرفتند، مشکلی ندارد؛ به شرط اینکه آن فرد محبوبیت مورد نظر را در صنف خود داشته باشد. درست نیست کسی در صنف خودش جزو درجه ششم ها نباشد و بخواهد به برنامه ای برود و آن را نه می پذیرم و نه درست است.

فرحانی با رد این موضوع که نگاه اسپانسری نسبت به بازیگران وجود دارد، عنوان کرد: برای اسپانسر بازیگران اهمیت ندارد بلکه پر مخاطب بودن برنامه مهم است تا تبلیغش دیده شود. 80 درصد اسپانسرها از برنامه ها درآمدزایی می کنند و یکسری اپلیکیشن ها به عنوان تبلیغات نوظهور به آن اضافه شدند. بعضی معتقدند با حضور بازیگر خاصی اسپانسر می آید، اما این طور نیست. 

تهیه کننده سریال«شب عید» با اشاره به کمبود مجریان معروف تلویزیونی یادآوری کرد: در حال حاضر تلویزیون به محمدحسین میثاقی فرصت داده و او توانسته خود را اثبات کند و از صدتا بازیگر در صنف خودش معروف تر است. بازیگران عمری سی - چهل ساله در کار خود دارند و با دوربین آشنا هستند. به نحوی حمله می کنند که انگار تعداد مجریان معروف خیلی زیاد است.

او در خصوص اینکه چطور بازیگران می توانند با فنون ظریف اجرا در این برنامه ها آشنا شوند، توضیح داد: بخش زیادی از مسأله اجرا ایجاد فرصت و وقت خوب است؛ کما اینکه تعداد کسانی که در کلاس های بازیگری هستند و به کار خود ادامه دادند، خیلی کم هستند. لزومی ندارد هرکسی که وارد کلاس بازیگری می شود، مجری یا بازیگر شود، اما الآن به دلیل اینکه سرعت فضای مجازی، مردم از خیلی ماجراها جلوترند. از طرفی هم تلویزیون هیچگاه به این موضوع فکر نکرده است که به مجری ها آنتن خوب بدهد و به نوعی برای آن ها فرصت ایجاد کرده و سرمایه گذاری کند.

فرحانی با بیان علت انتخاب اکبر عبدی در «شبی با عبدی» با هدف خاصی بوده است، افزود: هدف اصلی برنامه ایجاد فرصت برای گروه های نمایشی است که هیچگاه دیده نشدند یا فرصتی برای آن ها ایجاد نشده است. برنامه «برنده باش» برای تلویزیون برگ برنده است که رضا گلزار آن را اجرا می کند، چون او سالهاست که در سینما بازی می کند و حالا برای اولین بار به تلویزیون آمده است. معتقدم گلزار در همین چندبرنامه پیشرفت کرده است.

تهیه کننده برنامه «هزارداستان» در پاسخ به این پرسش که آیا مخاطب مثل گذشته حوصله شناختن مجری ها را ندارد؟.. گفت: این قضیه هم می تواند صادق باشد، اما خیلی از مجریان شناخته شده ما مانند عادل فردوسی پور بازیگر نبودند و ستاره بلامنازع ورزش است. تلویزیون مجریان خبر را به صورت تخصصی دارد، چون هرشب خبر را گفتند و در بهترین ساعات پخش شده و شناخته شده اند. 

او با اشاره به اینکه در حال حاضر به صورت انگشت شمار می توانیم مجری تلویزیونی پیدا کنیم، خاطرنشان کرد: تلویزیون قبلا این روش را به صورت معکوس هم داشته که مجری بعد از گذشت مدتی تبدیل به بازیگر شود. شهاب حسینی مگر مجری نبود که در حال حاضر تبدیل به سوپراستار سینما شده است. معتقدم تلویزیون در حال حاضر نسبت به این قضیه رویکردی ندارد و معمولا ما با برنامه ساز طرحی داریم که معتقدیم با فلانی پیش می رود، اما یک مجری ناشناخته نمی تواند گرهی از کار برنامه ها باز کند. رضا رشیدپور جزو ستاره های تلویزیون است و چه اشکالی دارد که در سینما هم بازی کرده است؟...

فرحانی خاطرنشان کرد: گاهی احتیاج است که در شبکه هایی آدم هایی بیایند و کاری برای جذب مخاطب انجام دهند و لزومی به وجود 10 برنامه با 10 ستاره نیست، بلکه امکان این وجود دارد که آدم هایی را کنار این ستاره ها قرار دهیم و بعدها تبدیل به سرمایه های پرورش یافته تلویزیون شوند. اگر به کل برنامه های تلویزیون نگاه کنید، شاید تعداد بازیگران خوب کم باشند. 

تهیه کننده «زندگی شیرین» با اشاره به اینکه این برنامه کمک می کند مردم کمتر به سمت ماهواره ها بروند، افزود: چه اشکالی دارد مردم به جای تماشای ماهواره مسابقه «برنده باش» گلزار را ببینند. این موفقیت هم برای سیستم و هم تلویزیون است و تمام برنامه ها نیز به آرامی به رشد و ترقی می رسند. 

حضور بازیگران مجری مقطعی است و ماندگار نیستند

ژیلا صادقی مجری برنامه های ترکیبی صبحگاهی در خصوص حضور بازیگران در عرصه اجرا گفت: اینکه در کشور ما هیچ چیز تخصصی نیست، جای بحث ندارد. به عنوان مثال، وقتی متخصص قلب وجود ندارد یا به هر دلیلی به او پروانه نمی دهند، پزشک عمومی همه کار به جای متخصص قلب انجام می دهد. اوضاع تلویزیون همین طور است و مگر مدیر لایق داریم که انتظار داشته باشیم مجری خوب وجود داشته باشد؟

مجری برنامه «مجری خونه خوبه» با اشاره به حضور بازیگران مجری تشریح کرد: خیلی از این بازیگران در عرصه بازیگری به واسطه حضور پررنگ و تکثر دیده شدند، نه اینکه صرفا این وارد به این صنعت باشند. سال 2018 کدام یک از فیلم های این بازیگران گل کرد؟... وقتی که قحط الرجال باشد و تلویزیون دچار مشکل مالی شود، این بازیگران می آیند. 

او با اشاره به اینکه حضور این بازیگران مجری مقطعی است، بیان کرد: تمام این حضورها برای مدت زمانی خاصی است و موردی وجود داشته که مجری بعد از ورود به عرصه اجرا بازیگر معروفی شود، اما کم بازیگری وجود داشته که بازیگری مجری شود و پس از آن ماندگار شود. اکثر این مجری ها به بنایی که ساخته شده آسیب می زنند و عواقبی دارد.

صادقی با بیان اینکه استدلال جلب مخاطب به بهانه بازیگر مجری پاک کردن صورت مسأله است، افزود: خیلی از بازیگران در کار خود عملکرد خوبی دارند، اما در عرصه اجرا هویت خاصی از خود بروز ندارند و بی هویت اند. 

او با دسته بندی مجریان تلویزیونی گفت: ما مجریانی مثل رضا رشیدپور، احسانی علیخانی یا فرزاد حسنی داریم که به واسطه حرفه خود مجری شدند و اصلا نمی شود با آنها شوخی کرد و آن ها را زمین زد. یک مجری هم داریم که از طریق فضای مجازی به شهرت بیشتری رسیدند و دیده شده اند. به عنوان مثال، اظهار می کنند که اگر من فلان مراسم مذهبی هستم، به دلیل ارادت است؛ در صورتی که باید در افتتاحیه فیلمم حضور داشته باشم. این مسائل در این زمان دیگر بازاری ندارد و شاید در دوره ای مخاطب را با خود همراه کرده، اما بعد از آن از این راه جلب توجه می کند. یک دسته از مجری ها هم در تمام مراسم ها حضور دارند و با هنرپیشه ها عکس می گیرند و به این واسطه اعتبار کسب می کنند. 

صادقی ادامه داد: در تمام این موارد به نظر می رسد برای مسئولان صداوسیما دوغ و دوشاب تفاوتی ندارد. الآن هم بازار هم این طور است و بازیگری که می آید به مخاطب فکر نمی کند بلکه به اسپانسر فکر می کند.

چیزی که برنامه را متفاوت می کند قالب برنامه است نه حضور بازیگر!

محمد نظری مجری برنامه خانواده شبکه در خصوص بازیگران مجری با بیان اینکه این اتفاق جدیدی نیست، عنوان کرد: شاید پیش قراولان این موضوع احمد نجفقی یا حسن جوهرچی در شبکه پنج بودند. برعکس این اتفاق؛ یعنی حضور همکاران مجری در کسوت بازیگری نیز بود. من برای تمام این بازیگران احترام قائلم و این افراد در حیطه های تخصصی خود کاربلد هستند. وقتی در بلند مدت به این مسأله نگاه کنیم، می بینیم مجریانی که وارد سریال ها و فیلم ها شدند و همچنین بازیگرانی که نقش مجری را بازی کردند، در این عرصه ماندگار نشدند. 

او با اشاره به اینکه هیچ کدام از این مجریان یا بازیگران به دلیل این جا به جایی برند نمی شوند، افزود: از طیف مجریانی که به سینما رفتند جواد یحیوی و امیرحسین مدرس دوستم به عنوان باسوادترین و هنرمندترین مجری تلویزیون بود. اگر از من بپرسند امیرحسین مدرس چه کاره است و آیا مجری، خواننده و بازیگر است، پاسخم این است که او مجری است و شاید کارهای متعدد او اندکی بیننده را گمراه کند.

نظری با مثالی از حسن جوهرچی خاطرنشان کرد: مرحوم جوهرچی بازیگر خوبی در سریال «در پناه تو» بود، اما وقتی مجری شبکه پنج شد، اجرای او به چشم نیامد. او چندسالی حضور داشت و در سال 80 و 81 از مجموعه اجرا جدا شد.

مجری برنامه «به خانه بر می گردیم» با اشاره به رویه متفاوت شبکه نسیم توضیح داد: اتفاق جدید این بود که شبکه نسیم تصور کرد می تواند ساختار شکنی کند و فضای جدیدی برای برنامه هایش فراهم کند. در این شبکه خطوط قرمز بی جهت جا به جا شد. نمی خواهم بگویم خطوط قرمز ما درست است، اما باید برای همه جا باشد. این شبکه ها پشت سر هم قرار گرفتند و این طور نیست که به خاطر دیدن شبکه نسیم بخواهیم پولی بپردازیم و تصور کنیم به خاطر پرداخت این پول آنچه در شبکه نسیم می بینیم، در دیگر شبکه ها نمی بینیم. 

او ادامه داد: این تضاد تصمیم گیری در شبکه های مختلف دردسر بزرگی است که دست ما را می بندد؛ یعنی شما می توانید کار محمد اصفهانی را پخش کنید، اما در شبکه دیگر می گویند پخش این صدا غیرمجاز است. این قانونگذاری های من درآوردی به شکلی است که انگار کسی به آن فکر نکرده است. شبکه نسیم که این خطوط قرمز را جا به جا می کرد، تصور می کرد با آوردن بازیگران برنامه دیده می شود، اما اگر آن برنامه را شخص دیگری اجرا کند، به دلیل متفاوت بودن قالب برنامه باز هم بیننده پیدا می کند.

نظری با بیان اینکه این اتفاق ها کوتاه مدت و در حد یک یا دوسال است و بعد فید می شوند و دوباره نیروهای ثابت شبکه ها در رأس کارها قرار می گیرند، عنوان کرد: متأسفاه رویکرد ما کپی برداری های ناقص از یکدیگر است. به عنوان مثال، مسابقه گلزرا از یک فیلم هندی کپی می کند و یک مسابقه دیگر از گلزار کپی می کند و این ایراد کار ماست و گوش شنوایی در این خصوص نداریم. من مخالفتی با حضور بازیگران ندارم اما فکر می کنم کار بیهوده است و شبکه ها با این ترفند نمی توانند به مدت طولانی بیننده ها را پای شبکه ها نگه دارند. 

او خاطرنشان کرد: باید محتوای برنامه های ما چیزی باشد که مردم می خواهند. امروز مردم نیاز به تفرج خاطر دارند و اگر می خواهیم برنامه مذهبی بسازیم باید به گونه ای باشد که رنگ و لعاب آن به گونه ای باشد که مخاطب را پای تلویزیون نگه دارد و نمی شود یک بحث فلسفی خشک انجام دهیم و توقع جذب مخاطب داشته باشیم.

این مجری تلویزیونی گفت: متأسفانه قالب را کلیشه کردیم و یادمان می رود تلویزیون؛ یعنی رنگ و دکور و موسیقی. به طور طبیعی این موج فروکش می کند و به خاطر حضور بازیگران این مبالغ هنگفت را پرداخت می کنیم و بعد به این نتیجه می رسیم که درست نبوده است.