به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ سازندگان «بی تار» قصد دارند در این فیلم در کنار چهره‌های مطرح، چندین چهره جدید را نیز به سینمای ایران معرفی کنند. هم‌اکنون نیز گروه مشغول تست گرفتن از این بازیگران هستند و بزودی اسامی تمامی آنان اعلام خواهد شد.

پیش از این و از میان عوامل پشت دوربین حضور محمود کلاری به عنوان مدیر فیلمبرداری، جهانگیر میرشکاری مدیر صدابرداری و عباس بلوندی به عنوان طراح صحنه و لباس در این پروژه سینمایی قطعی شده بود.

به تازگی نیز حضور محسن بابایی به عنوان طراح گریم، رحیم عرب‌ امینی مدیر تولید، ماکان خاکزاد جلوه‌های ویژه بصری، محسن روزبهانی جلوه‌های میدانی، مهدی حسینی‌وند تدوین، محمد غفاری دستیار یک کارگردان و برنامه‌ریز و برادران پورناظری به عنوان آهنگساز در این فیلم قطعی شده است

«بی تار» حدود ۸-۹ بازیگر اصلی دارد. در حال حاضر مذاکره با بازیگران ادامه دارد و ظرف چند روز آینده لیست تمامی بازیگران این فیلم اعلام خواهد شد.

فیلمنامه این فیلم به نویسندگی مشترک جمیل رستمی و پژمان تیمورتاش مضمونی اجتماعی دارد و با محوریت منطقه کردستان به نگارش درآمده است. فیلمبرداری فیلم جدید جمیل رستمی در شهر سنندج و مرزهای اطراف آن انجام می‌شود و برخی از لوکیشن‌ها نیز تاکنون انتخاب شده است.

جمیل رستمی در کارنامه خود ساخت فیلم‌های سینمایی «چشم»، «ژانی گه‌ل» و «مرثیه برف» را دارد. «بی تار» چهارمین فیلم بلند این کارگردان محسوب می‌شود.