به گزارش خبرگزاری برنا، هشتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به مدیریت آرمین میلادی از ١٨ اکتبر تا ١٨ نوامبر (٢٦ مهر تا 27 آبان) در شش شهر بزرگ استرالیا برگزار می‌شود. 

فیلمهای «خوک» مانی حقیقی، «سه رخ» جعفر پناهی، «حکایت دریا» بهمن فرمان آرا، «رونا: مادر عظیم» ساخته جمشید محمودی، «امیر» ساخته نیما اقلیما ، «هندی و هرمز» ساخته عباس امینی، «هت تریک» رامین لوافی،«تنگه ابوقریب» بهرام توکلی، «دارکوب» بهروز شعیبی و همچنین سه فیلم کوتاه «وقت ناهار» علیرضا قاسمی، «پاگرد» محسن بنی هاشمی و «حباب» روناک طاهر در شش شهر بزرگ استرالیا (سیدنی، ملبورن، بریزبن، کانبرا، ادلاید و پرت)به نمایش در می‌آیند.

دو فیلم «تنگه ابوقریب» و «دارکوب» اولین نمایش بین المللی خود را در این جشنواره خواهند داشت.  

آرمین میلادی، مدیر جشنواره، ضمن اعلام این خبر افزود: فاطمه معتمد آریا، بازیگر سینمای ایران، میهمان ویژه هشتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا است، این هنرمند در نخستین حضور خود در این جشنواره، در مراسم اکران فیلم «حکایت دریا»، آخرین ساخته بهمن فرمان آرا در سیدنی (١٩ اکتبر) و ملبورن (٢٥ اکتبر) و جلسات پرسش و پاسخ حضور خواهند داشت.

او در ادامه توضیح داد: در جشنواره امسال، همچنین مراسم ویژه‌ای برای یادبود و تقدیر از بازیگر فقید سینمای ایران عزت الله انتظامی در نظر گرفته شده است که شامل اکران ویژه نسخه بازسازی شده فیلم «روسری آبی» ساخته تحسین شده رخشان بنی اعتماد است که با حضور فاطمه معتمدآریا در شهر سیدنی برگزار خواهد شد. 

بخش رقابتی این جشنواره تحت عنوان انار طلایی هم همچون سالهای گذشته با اعلام برندگان در بخشهای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر زن و مرد طبق روال سالهای گذشته برگزار خواهد شد. 

میلادی همچنین از شروع بلیت فروشی جشنواره و استقبال ایرانیان مقیم استرالیا و سینما دوستان از هم اکنون خبر داد و اعلام کرد: با توجه به جایگاه ویژه جشنواره در استرالیا و تجربه موفق سالهای پیش و نیز کیفیت بالای فیلم‌های ارایه شده در جشنواره امسال، استقبال گسترده از فیلم‌ها قابل پیش‌بینی است.