به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این برنامه به تهیه کنندگی کیانوش الطافی به بررسی عکسی از پیکر بی جان چه گوارا در حالی که در میان صفی از قاتلینش آرمیده است پرداخته و پایان مسیر زندگی پرفراز و نشیب او را بررسی می کند.

چه گوارا متولد 1928 در خانواده ای مرفه در شهر روساریو آرژانتین، در جوانی مسیر تحصیل را پیش گرفت و دانشجوی پزشکی شد. همنشینی وی با فیدل کاسترو رهبر انقلابیون کوبا، روحیه آزادی طلبی و انقلابی را در او  بیدار کرد.

در این برنامه عکس های چهره محبوب و مردمی آمریکای جنوبی که به قول خودش در آرژانتین متولد شد، در کوبا جنگید و در گواتمالا آموخت که چگونه یک انقلابی باشد، مورد بررسی قرار می گیرد.

این عکس ها توسط فردی آلبورتا عکاس بولیویایی در 10 اکتبر 1967 به ثبت رسیده است. آلبورتا در سال ۲۰۰۵ درگذشت اما تصور آنکه عکس های او تنها مجموعه عکس از پیکر چه گوارا بوده است، در سال ۲۰۱۴ به طور کلی از بین رفت؛ زیرا عکس های دیگری از جنازه چه گوارا در همان بیمارستان، توسط فردی به نام «ایمانول آرتگا» در دهکده  کوچکی در اسپانیا انتشار یافت. وی این عکس ها را از عمویش به ارث برده بود.  

«عکس های تکان دهنده» پنجشنبه 17 آبان ساعت 10:00 از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت 17:20 ، شنبه 07:00  و یکشنبه 14:00 پخش می شود.