به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، به همت «باشگاه کتاب یادگار دوست»، کتاب خاطرات سفیر (نوشته دکتر نیلوفهر شادمهری) با حضور نویسنده کتاب در مدرسه دخترانه عصمت محله تهرانسر معرفی و بازخوانی می شود.

کتاب «خاطرات سفیر» به روایت خانم نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند.

خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه ی او با آدم های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب تر می کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و دست ندادن با سرشناس ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیم النفس».

خاطرات منتشر شده در این کتاب، ابتدا در وبلاگی به نام «سفیر ایران» توسط نویسنده نوشته شده و سپس به مرور بر آن خاطرات افزوده شده است.

ایشان در این کتاب، حدود سی خاطره را به رشته ی تحریر درآورده و توضیح نیز داده اند که این مجموعه در واقع بخش اندکی از تمام خاطرات ایشان است و ابراز امیدواری کرده اند بتوانند فصل های بعدی این کتاب را نیز بنویسند.

گفتنی است رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارها گفتند: «کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم‌هایتان بخوانند.»

این برنامه روز دوشنبه 21 آبان ماه، از ساعت 10 تا 12 در سالن اجتماعات مدرسه دخترانه عصمت(محله تهرانسر) برگزار می‌شود.

علاقمندان برای حضور در این برنامه و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با کتابخانه مسجدالنبی(ص) به شماره تلفن 44526462 تماس بگیرند.