به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، روزنامه سازندگی در شماره امروز خود مطلبی را با تیتر «هالیوود علیه ایران» منتشر کرد و از داستان «آخرین چیزی که او می خواست» نوشت که بخش هایی از آن را در ادامه خواهید خواند.

وقتی هواپیمای رابرت مک فارلین، مشاوره امنیت ملی رونالد ریگان در فرودگاه تهران به زمین نشست، انتظارش را نداشت که خیلی زود این ماجرا به یک فاجعه بزرگ سیاسی در دو کشور ختم شود. او همراه خودش یک انجیل امضا شده توسط ریگان و یک کیک شکلاتی داشت که به شکل «کلید» پخته شده بود؛ سمبلی از بازگشایی روابط ایران و امریکا. ولی تمام این اقدامات سمبلیک خیلی زود مایه دردسر شد.

ولی واقعیت این است که کمتر کسی فکر می کرد زمانی هالیوودی ها سراغ این ماجرا برود: درست در روزهایی که دونالد ترامپ به نزاع بین امریکا و ایران دامن زده و تحریم ها را علیه ایران برگردانده، خبری منتشر شده که شرکت نت فیلیکس درحال تهیه فیلمی است درباره ماجرای ماجرای مک فارلین.

«آخرین چیزی که او می خواست» نام فیلمی است که دی ریس آن را جلوی دوربین برده: فیلمی با بازی آن هاتاوی، بن افلک، ویلیام دفو و توبی جونز. بین همه عوامل فیلم، این نام بن افلک است که توجه ها را جلب می کند. کارگردان فیلم «آرگو» که در سال ۹۱ شمسی کلی جنجال به راه انداخت.

«آخرین چیزی که او می خواست» داستان خبرنگاری از روزنامه واشنگتن پست است به نام النا مک ماهون! او مشغول بررسی و گزارش ماجراها و حواشی مربوط به انتخابات سال 1984 امریکا است که به خاطر بیماری پدرش از شغلش استعفا می دهد اما کمی بعد متوجه می شود که باید نقش پدرش را در یک تجارت غیر قانونی بازی کند.

فیلم در سپتامبر ۲۰۱۷ در پورتوریکو جلوی دوربین رفت؛ وقتی که آن هاتاوی بازی در نقش اصلی را پذیرفت. این که چرا فیلم در امریکای جنوبی جلوی دوربین رفته به درگیری های آن روزها در نیکاراگوئه اشاره می کند؛ به ماجرای کمک امریکا به شورشیان در این کشور به رقم ممنوعیت کنگره امریکا. آن طور که در اسناد آمده، امریکا به ایران اسلحه می فروخت و با پول آن به شورشی های نیکاراگوئه کمک می کرد.

«آخرین چیزی که او می خواست» قرار است در سال 2019 توسط نت فلیکس پخش شود.