به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر گزاری برنا ؛  به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ این رویداد سینمایی در ادامه همزمانی در دیگر کشورها در قالب هفته‌های فیلم مقاومت در راستای ترویج فرهنگ مقاومت و جهانی سازی محصولات این گونه سینمایی در اولین گام، فردا دوشنبه ١٢ آذر در شهر بیروت افتتاح می‌شود.
 
محمدعلی باشه آهنگر، سیدمحمود رضوی، محمدحسین مهدویان، محمد خزاعی، محمد حبیبی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح و حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از جمله مدیران و فیلمسازان حاضر در این مراسم خواهند بود.
 
علاوه بر برنامه‌های متعدد و نمایش آثار مستند و کوتاه، چهار فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، «تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی، «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و «امپراطور جهنم» به کارگردانی پرویز شیخ طادی همزمان با جشنواره مقاومت در بیروت به نمایش در می‌آیند.
 
جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در ادوار برگزاری‌اش، تاکنون موفق شده است ٤٧ هفته فیلم مقاومت را در کشورهای مختلف از جمله روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکیه، فنلاند، نیجریه، هند، سوریه، لبنان و نوار غزه برگزار کند.