به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر گزاری برنا ؛ نصیر ملکی‌جو طراح و کارگردان تئاتر درباره روی صحنه بردن نمایش «طناب» گفت: قرار است از ۱۵ آذر ماه نمایش «طناب» را در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرم. این اثر نمایشی براساس فیلم «طناب» آلفرد هیچکاک شکل گرفته؛ فیلمی شناخته شده در ژانر جنایی - معمایی که به صورت یک پلان سکانس فیلمبرداری شده است.

 وی گفت : هیچکاک این فیلم را به‌صورت یک پلان سکانس ساخته است که تنها به دلیل محدودیت‌های تکنیکی در سال ۱۹۴۸ چند کات محدود و نامحسوس در آن وجود دارد. شیوه‌ای که هیچکاک در این فیلم تجربه کرده شبیه به تئاتر است و همین مساله بستر مناسبی را برای تبدیل کردن فیلم به تئاتر به وجود می‌آورد.  یک فضایی جنایی که از طریق آن ذهنیت امروز کارگردان را به تصویر کشیده  و به ایده‌های او نزدیک است. 

وی افزود:  نمایش «طناب» بسیار متن محور است و در اجرا نیز به متن پاتریک همیلتون نزدیک است. قصه کلی نمایش همان داستان فیلم است اما نگاه  کارگردان در اجرا تاثیر داشته است از همین رو در فضاسازی بسیار رنگ‌محور و فرم‌گرا عمل کرده و از نقاشی‌های مارک روتکو و اندی وارهول تاثیر گرفته‌.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد:  اثر نمایشی این فیلم به المان‌های تئاتر نزدیک شده که از ابتدا تا انتهای نمایش، نور یک‌دستی دارد تا تماشاگران دچار همان حسی شوند که موقع تماشای فیلم «طناب» دارند. آتیلا پسیانی، رامین ناصرنصیر، علی شادمان، خسرو پسیانی، یگانه کاظمی، آیناز آذرهوش، مهسا طهماسبی و راد پورجبار بازیگران این نمایش هستند.

عوامل این نمایش عبارتند از نویسنده: پاتریک همیلتون، کارگردان: نصیر ملکی‌جو، تهیه‌کننده: هاشم حکمه، مجری طرح: نورالدین حیدری ماهر، طراح گریم: لعیا خرامان، طراح صحنه: نصیر ملکی جو، طراح لباس: نصیر ملکی جو، سمانه احمدی مطلق، طراح گرافیک: محمد صادق زرجویان، موسیقی و صدا: علی کیانیان، طراح نور: حمید جلالی، عکس: محمد صادق زرجویان، ساغر ناموران، ساخت دکور: حسین طاهربخش، مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی: سام بهشتی، دستیارکارگردان، برنامه‌ریز و منشی صحنه: راحیل مرشدی، مدیر صحنه: مجید مهرآبادی، مجری گریم: شکیبا احدی‌زاده، بافت کلاه‌گیس: شهاب رضوی، دستیاران لباس: سینا ایرانپور، فاطمه راجزی، دوخت لباس: سمیه خواسته، رکسانا دهری، زهرا بهرامی.