بیژن ذوالفقارنسب کارشناس و بازیکن سابق فوتبال در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: پخش بازی‌های جام ملت‌های آسیا به ظرفیت و کشش موضوع آن دارد، به این معنی که بازی‌ها باید آنقدر جذابیت داشته باشند که سینماها از پخش این مسابقات متضرر نشوند.

ذوالفقارنسب در ادامه خاطرنشان کرد: این موضوع بیشتر یک مسأله فرهنگی است. بسیاری از افراد در خانه‌هایشان نمی‌توانند مسابقات فوتبال را ببینند و مسئولان با فراهم کردن این موقعیت در پارک‌ها و بسیاری از نقاط دیگر می‌توانند به مردم تجربه یک نشاط و هیجان جمعی را بدهند و پخش این بازی‌ها در سینماهای کشور مباحث بسیاری را دربرمی‌گیرد.

وی افزود: یکی از این مباحث به موضوع اقتصادی برمی‌گردد. در دور مقدماتی جام ملت‌های آسیا بازی تیم ملی کشورمان با تیم‌هایی مثل یمن و ویتنام ممکن است جذابیت چندانی نداشته باشد و بهتر است برای پخش بازی‌های تیم ملی کشورمان در سینماها به بازی‌های حساس مراحل بعدی مثل بازی با تیم‌های عربستان، کره جنوبی، ژاپن و استرلیا فکر کرد که روبرو شدن با این تیم‌ها چندان دور از ذهن نیست.

این کارشناس فوتبال در ادامه این بحث گفت: مطمئناً چنین اتفاقی که باعث نشاط جامعه می‌شود و از طرفی منجر به درآمدزایی سینماها می‌شود نمی‌تواند اتفاقی غلط تلقی شود و امیدوارم تیم ملی کشورمان نیز در مسابقات جام ملت‌های آسیا موفق ظاهر شود تا شور و نشاطی که همیشه با موفقیت تیم ملی‌مان در جامعه رخ می‌دهد را دوباره شاهد باشیم.