این گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، مَکران، مُکران یا مکوران، سرزمین رویایی است،که درجنوب شرقی پهنه خاکی کشورعزیزمان ایران، از نواحی شرقی هرمزگان تا مرزهای کشور پاکستان درسواحل شمالی دریای عمان گسترده است. مَکران،گنجینه ناشناخته هاست وجاذبه های بسیاری را درخود جای داده است. سواحل صخره ای، ماسه ای ومرجانی،کویرهای جذاب مریخی، چشم انداز شگفت انگیز اقیانوس هند،کوه های مینیاتوری، هم نشینی کویر ودریا، رودخانه ها وتالاب ها، گونه های کمیاب گیاهی، تنوع گونه های جانوری، سفالینه های تمدن هفت هزارساله کلپورگان، سوزن دوزی های سنتی، لباس های به قدمت تاریخ و... همه میراث ماندگاراین سرزمین است.

یک طراح لباس: جنس و رنگ پارچه دوفاکتور مهم در طراحی لباس کودک و نوجوان است

هاشمی با بیان اینکه انتخاب صحیح نوع و جنس پارچه و رنگ دو فاکتور مهم وتاثیرگذار در طراحی لباس کودک به این دو فاکتور مهم می توانند آثارفاخر و جامعه پسند خلق کنند‌.

سمیه هاشمی طراح لباس در گفتگو با ستادخبری دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، گفت: رنگ و جنس پارچه دو فاکتور مهم و اساسی در طراحی لباس کودک و نوجوان است، اگر طراحان بدون توجه به این دو اصل مهم لباسی را برای کودکان و نوجوانان طراحی کنند، به طور قطع نمی توانند آثارفاخری را خلق کنند.

وی بابیان اینکه مادران در خرید لباس فرزندانشان به جنس و رنگ لباس توجه ویژه ای می کنند، افزود: اکثر مادرانی که نوزاد تازه متولد شده ای دارند از خرید لباس هایی که جنس لطیف و رنگ مناسبی ندارد خودداری می کنند.

هاشمی با تاکید براینکه در زمینه طراحی لباس کودک نیازمند طراحان خوش فکر و خلاق هستیم، تصریح کرد: توجه به سلیقه و نیاز بازار مصرف می تواند در برند سازی لباس کودک کمک کند، اگر طراحان لباس کودک، خواهان تولید انبوه آثارشان در بازار داخل کشور هستند باید به انتخاب جنس و رنگ پارچه برای طراحی توجه کنند.

وی با بیان اینکه انتخاب صحیح نوع و جنس پارچه و رنگ دو فاکتور تاثیرگذارو مهم در طراحی لباس کودک و نوجوان است، گفت: طراحان شرکت کننده در دومین جشنواره طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان  با توجه به این دوفاکتور مهم می توانند آثارفاخر و جامعه پسند خلق کنند.

این طراح لباس خاطرنشان کرد: کودکان با رنگها ارتباط خوبی برقرارمیکنند به طوری که اولین چیزی که نظریک کودک را در خرید لباس جلب میکند رنگ لباس است وسپس جنس پارچه که باید لطافت داشته باشد و  با پوست کودک سازگاری داشته باشد.

 بنابراین گزارش شورای سیاستگذاری جشنواره با انتخاب این موضوع برای تمام بخش های  مسابقه  تلاش دارد تا با معرفی این سرزمین رویایی میراث ماندگار کشورمان را به جهانیان معرفی کند .