به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ؛ در صدمین برنامه"ستارگان پر فروغ" که پیش از ظهر سه شنبه13آذر ماه در بیت معظم معلم شهید"محمد غفاری"برگزار شد؛ محمد رضا جمالی، مدیر فرهنگی هنری منطقه10 به منظورگرامیداشت یاد و خاطره شهدای منطقه 10 با خانواده معظم این شهید والامقام دیدار و از ایشان تجلیل کرد. 

شهید محمد غفاری در سال 1340 در خانواده ای متدین ومذهبی در تهران دیده به جهان گشود و تحصیلات ابتدایی را در منطقه 10 پشت سرگذاشت. اوکه از کودکی روح خود را با تعالیم اسلام صیقل داده بود؛ در 15 سالگی معلم قرآن هم سن و سالانش بود. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مساجد محل فعالیت های انقلابی داشت. دو سال پس از پیروزی انقلاب نیز دیپلم گرفت و به دلیل تعطیلی دانشگاه ها بلافاصله به سربازی رفت و در مناطق عملیاتی به درجه جانبازی نائل شد. پس از اتمام خدمت سربازی در تهران معلم پرورشی شد و با توجه به توانایی در تعلیم و تربیت؛ مدیر مدرسه طریقت شد و سرانجام در صبح روز جمعه 24 اسفند سال 1363 براثر رخداد تروریستی منافقین و بمب گذاری صفوف نماز جمعه به همراه تنی چند از نمازگزاران  به آرزوی همیشگی اش«شهادت» دست یافت. 

خانو اده شهید

 

در پایان این دیدار صمیمانه ضمن تجلیل و تکریم محمد رضا جمالی از خانواده معظم شهید محمد غفاری با اهداء لوح و نشان برنامه"ستارگان پر فروغ" ؛کتاب مجموعه آیات، احادیث، روایات و حکایت های خواندنی با عنوان " یادداشت های پندآموز" گردآوری شده حاج مرتضی غفاری( پدر بزرگوارشهید غفاری) به خانه موزه شهیدان اقبالی اهدا شد. 

گفتنی است؛گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام منطقه10 به همراه پاسداشت فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در قالب دیدار و تکریم خانواده معظم شهدا؛ براساس فرموده مقام معظم رهبری به" تلطف و احوالپرسی از خانواده شهدا" از اهداف ویژه برنامه ستارگان پر فروغ است که هرهفته، سه شنبه ها به همت خانه موزه شهیدان اقبالی برگزار می شود. 

IMG_5393

کوروش ایلخانی 

رییس روابط عمومی منطقه 10 

و  فرهنگ سرای  عطار نیشابوری