به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ فاطمه امینی مجری برنامه کودک ململ پس از تماشای نمایش عروسکی «دهکده هاپوخان» با بیان اینکه هیچ فعالیتی سخت تر از کار کردن با بچه ها نیست، گفت: من زمانی که روی صحنه قرار می گیرم هیچ گاه خسته نمی شوم اما زمانی که مشغول آموزش و یادگیری به بچه ها هستم تا مطلبی را به آنها بیاموزم، دچار خستگی می شوم و این بدان معناست که آموزش چه از راه مستقیم و چه نمایش کار بسیار سخت و پرتلاشی است.

وی افزود: دعاهای زیبای کودکان همیشه پشت و پناه بچه ها است و اطمینان دارم که نمایش «دهکده هاپوخان» به کارگردانی حسین عالم بخش با همین دعاهای بچه ها اجرایی سرشاراز موفقیت و پیروزی را تجربه می کند.

نمایش

امینی با بیان اینکه زحمات زیادی برای تولید نمایش «دهکده هاپوخان» انجام شده، تصریح کرد: این نمایش نشان داد که با آسیب شناسی نیاز کودکان، محتوای مناسب و مطلوبی را تهیه کردند که متناسب به نیاز کودک جامعه امروز به اجرا می رود.

این مجری برنامه های کودک اظهار کرد: نمایش عروسکی «دهکده هاپوخان» که با انتقال پیام هایی سازنده و کاربری به کودکان در حال اجرا است را خیلی دوست داشتم و از تماشای آن لذت بردم.

وی در رابطه با پیام های این نمایش توضیح داد: اهداف و پیام نمایش برای کودکان کامل بود و توانسته بود با انتقال مستقیم به کودک آموزشهای خود را ارائه کند.

امینی خاطر نشان کرد: اینکه نمایشی با این حجم از دکور، تصویر، رنگ و موسیقی شاد برای کودکان به اجرا می رود، بیانگر این است که تئاتر کودک هنوز زنده است و نمایش «دهکده هاپوخان» می تواند الگوی مناسبی برای ادامه دهنده های این راه باشد.

سلامیان: نمایش «دهکده هاپوخان» آینده ساز تئاتر کشور است

محمود سلامیان تهیه‌کننده برنامه‌ «مل مل» نیز گفت: نمایش عروسکی به هر میزان که برای کودکان کشور اجرا شود، باز هم کم است.

نمایش

وی افزود: عروسکی بودن، تلفیق انسان و عروسک، تعدد عروسکها، جایگاه و شخصیت پردازی آنها، شکل حضور آنها در صحنه از شاخص های ویژگی نمایش «دهکده هاپوخان» بوده که امیدوارم عوامل این نمایش تنها به همین اندازه کار بسنده نکنند و این راه را ادامه دهند.

سلامیان اضافه کرد: صداپیشه ها و عروسک گردان نمایش «دهکده هاپوخان» ساخته حسین عالم بخش نقش و زحمت زیادی در تولید این نمایش داشته و نشان دادند که می توانند با هنر و توانایی خود آینده تئاتر کودک را به خوبی رقم بزنند.

تهیه کننده «مل مل» تصریح کرد: پیامهای این نمایش به گونه ای خلاقانه برای کودکان منتقل می شود و انتقال محتوا نیز از طریق شفافیت در پیام است که بخوبی انجام شده که چون به صورت عروسکی صورت گرفته، تاثیرگذاری چندین برابری دارد.

وی اظهار کرد: ورود به حوزه تخیل کودکان و دنیای فانتزی آنها می تواند به انتقال مفاهیم اساسی به کودکان کمک کند و کارگردان این نمایش از این هوشمندی استفاده کرد که در قالب نمایشی جذاب و با تلفیق موسیقی کودک و بزرگسال اثری قابل توجه به تولید برساند.

اجرای این اثر نمایشی، توسط گروه فرهنگی هنری حواریون و بر اساس نوشته مرحوم ناصر فروغ و بازنویسی حسین عالم‌بخش صورت گرفته است.

محمدرضا بهروز مجری برنامه رنگین کمان به عنوان بازیگر و محمد رحمانی، مرجان نامورآراد، رها یزدانی، روشنک حاجی‌زاده، راحله قبادی، علی جعفری، جواد میدانی، مسعود جلالی‌راد، سعید موسوی راضی، سجاد فسنقری به عنوان عروسک‌گردان و صداپیشه در این اثر به ایفای نقش می پردازند.

برخی از عوامل این نمایش عبارتند از: دستیار کارگردان محمد رحمانی، ساخت موسیقی معین جواهری، طراح عروسک اکرم صانعی، طراح صحنه شیدا درخواستی، روابط عمومی اعظم توکلی زاده، مشاور رسانه ای رامین سفری، مشاور تبلیغات و فضای مجازی عباس کرمی، مسئول هماهنگی و برنامه ریزی حسین بنیاد و مسئول پشتیبانی علیرضا یافتیان.

نمایش عروسکی «دهکده هاپوخان» با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مدت 30 روز تا آخر آذر ماه، در 2 نوبت صبح و شب در سالن فرهنگسرای گلستان اجرا خواهد شد.