به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر گزاری برنا ، آثار نقاشی سیزده هنرمند معاصر در گالری کلاهدوزان به نمایش عمومی گذاشته شده است. 

«کلاهدوزان» در اولین دوره نمایشگاهی تعداد ۳۳قاب از آثار نقاشی ۱۳ هنرمند پیشکسوت را ذیل عنوان «در جستجوی خود» به نمایش گذاشت. آثار محمد احصایی، نصرالله افجه‌ای، حجت امانی، یعقوب امدادیان، فرامرز پیلارام، مهدی حسینی، صادق تبریزی، مریم سالور، داوود قنبری، رضا مافی، حسین محجوبی، منوچهر نیازی و گیزلا وارگا سینایی، در این گالری به نمایش در آمده است.

از بین هنرمندان مذکور ـ که برخی در قید حیات نیستند ـ  نصرالله افجه‌ای، حجت امانی، مهدی حسینی، داوود قنبری، حسین محجوبی و گیزلا وارگا سینایی در برنامه افتتاحیه حاضر شدند.

دولت آبادب

حمزه کلاهدوزان مدیر گالری درباره دلیل گشایش گالری و فعالیت جدیدش در شرایط فعلی کشور گفت: فعالیت هنری‌ام را پیش از این در قالب هلدینگ آغاز کرده‌ام و سال‌ها در زمینه هنرهای تجسمی فعال بوده‌ام. هدف و تلاش ما حمایت دوجانبه هنر و اقتصاد از یکدیگر است و هر کدام از فعالیت‌های هنری این هلدینگ کارشناسان اقتصادی و مشاوران هنری خود را دارد.

 

وی در ادامه با تاکید بر رابطه حمایت‌گر اقتصاد و هنر افزود: حمایت از فرهنگ و هنر به کمک‌های اقتصادی نیاز دارد ولی از آن طرف خود هنر هم می‌تواند نتایج اقتصادی قابل قبولی داشته باشد. اثر هنری یک ساخته ماشینی و صنعتی نیست و منحصر به فرد بودن به آن ارزش می‌دهد. با حمایت از هنر هم می‌توانیم درآمد ارزی و هم توریست و بازدیدکننده داشته باشیم. اما رسیدن به این نتیجه مستلزم هزینه و سرمایه‌گذاری اولیه است. گاهی سرمایه‌گذاری ما فقط خرید یک تابلو در حد توان مالی و داشتن آن در خانه است.

مهرانه مهین ترابی

از حاضران در مراسم افتتاحیه می‌توان به: محمود دولت‌آبادی، غلامرضا نامی، مهرانه مهین‌ترابی، فاطمه گودرزی، سپندامیرسلیمانی، بهزاد خداویسی، مسعود فروتن، پیمان یوسفی، زیبا کرمعلی، نادر مشایخی، سپیده خداوردی، شهرام شکیبا، مونا برزویی و محمد فرنود اشاره کرد.

«گالری کلاهدوزان» به نشانی خیابان دستگردی(ظفر)، خیابان دکتر مصدق(نفت شمالی)، نبش کوی دهم، مجتمع سایا قرار دارد. این گالری تمام روزهای هفته دایر است و ساعت بازدید از آثار نفیس نمایشگاه «در جستجوی خود» ۱۱ تا ٢١ خواهد بود.