به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ، این نمایش به کارگردانی حسین تبریزی در پردیس تاتر شهرزاد به روی صحنه می‌رود.

نمایشنامه «گذر لوطی هاشم» را ابولفضل حاجی علی خانی نوشته و میثم آهنگری تهیه کننده این پروژه است.

«گذر لوطی هاشم» داستان عشق لیلا دختر مرحوم آشیخ فرج اله را روایت می‌کند. لیلا (زهرا جهرمی) ۱۰ سال چشم انتظار پسر عمویش نادر(سیاوش خیرابی) بوده تا تحصیل طب را در فرنگ به پایان رساند و به وطن بازگردد. فرخ (شهرام عبدلی) لوطی اول پاتخت، پهلوان محله، دوست دیرینه و یار بازی کودکی  لیلا و نادر است که در غیاب نادر چندین نوبه از لیلا خواستگاری نموده. سرانجام نادر میآید و جدالی شیرین و تلخ میان این ۳ تن یار دبستانی شعله ور میشود.

حسین تبریزی کارگردان سینما و تلویزیون است که فیلم‌های سینمایی (افسونگر )- «مسئله مهین مشکل ملیحه»،   و... را کارگردانی کرده است. همچنین فیلم سینمایی  «سلام علیکم حاج‌ آقا» به کارگردانی حسین تبریزی وتهیه کنندگی محمد رضا محمدی به زودی از این گروه اکران خواهد شد. مجری طرح این فیلم  میثم آهنگری است و این فیلم یک کمدی خانوادگی محسوب می‌شود. این اولین تجربه کارگردانی تاتر حسین تبریزی است.  

این نمایش روایت عاشقانه‌ای است که در اوائل دوره پهلوی اول می‌گذرد و داستان عشق لیلا را روایت می‌کند. او 10 سال چشم انتظار پسرعمویش نادر است که تحصیلاتش را در فرنگ به پایان رسانده. با برگشتن نادر به ایران فرخ،‌ لوطی اول پایتخت که در غیاب نادر چندین نوبه از لیلا خواستگاری کرده بود،‌ باعث بروز مشکلاتی می‌شود. 

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: 

مشاور کارگردان: صدرالدین حجازی

‬‬نویسنده: ابوالفضل حاجی علی خانی

کارگردان: حسین تبریزی

تهیه‌کننده: میثم آهنگری

دستیار۱ کارگردان وبرنامه ریز : محمد عفراوی 

دستیار کارگردان : حامد بیسادی 

مدیر تبلیغات و مشاور رسانه: مریم نراقی

طراح گرافیک، عکاس و ساخت تیزر

طراح نور :رضا خضرایی

مدیر تولید :علی کریمی _فرهاد تبریزی 

مدیر تدارکات : فرهاد هوا خواه 

منشی صحنه :میلاد کریمی 

طراح صحنه: شهرام قدیری

مدیر صحنه و دکوراتور: یزدان شیری

طراح گریم و لباس: سهیلا جوادی