به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، هیأت انتخاب سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر ده فیلم بخش نگاه نو را معرفی کردند.

در بین آثار انتخاب شده نام دو بازیگر دیده می‌شود که اولین فیلم سینمایی خود را ساخته‌اند. جواد رضویان و پولاد کیمیایی پیش از این با فیلم‌های سینمایی دیگری در مقام بازیگر در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرده بودند و در این بین پولاد کیمیایی و میلاد صدرعاملی دو کارگردان فیلم اولی جشنواره هستند که پدر این دو فیلمساز از کارگردان‌های مطرح سینمای ایران به حساب می‌آیند.

همچنین فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی پیش از این در جشنواره‌های خارجی بسیاری نمایش داده شده است که حضورش در مهم‌ترین جشنواره سینمای ایران می‌تواند نکته جالب توجهی باشد. همچنین تورج اصلانی پیش از این با فیلم سینمایی «جینگو» در مقام کارگردان در جشنواره فیلم فجر حاضر شده بود. اصلانی یکی از مدیران فیلمبرداری با تجربه سینمای ایران است. در این بین همایون غنی‌زاده نیز پیش از این با فیلم سینمایی «اژدها وارد می‌شود» در مقام بازیگر در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرده است. غنی‌زاده یکی از مطرح‌ترین کارگردان‌های تئاتر ایران است که نمایش «می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» به کارگردانی او با استقبال خوبی روبرو شد.

یکی از نکات جالب در لیست فیلم‌های انتخاب شده برای بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر حضور «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی است. بخشی پیش از این فیلم سینمایی پر حاشیه «یک خانواده محترم» را ساخته است که حواشی بسیاری را به همراه داشت و در جشنواره فیلم کن نیز اکران شد.

مهدی علی‌میرزایی فیلمنامه‌نویس فیلم‌های سینمایی «گشت ارشاد» و «در مدت معلوم» نیز امسال اولین اثر سینمایی خود در مقام کارگردان را تجربه کرده و با فیلم «پالتو شتری» در این بخش جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است:

پالتو شتری / کارگردان: مهدی علی‌میرزایی/ تهیه‌کننده: مجید شیخ انصاری

جان‌دار / کارگردان: حسین امیری دوماری - پدرام پورامیری / تهیه‌کننده: کامران مجیدی

حمال طلا / کارگردان: تورج اصلانی / تهیه‌کننده: منصور سهراب پور

دیدن این فیلم جرم است / کارگردان: رضا زهتابچیان / تهیه‌کننده: محمد حمزه‌زاده

روزهای نارنجی / کارگردان: آرش لاهوتی / تهیه‌کننده: علیرضا قاسمخان

زهر مار / کارگردان: سیدجواد رضویان / تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی

سونامی/ کارگردان: میلاد صدرعاملی / تهیه‌کننده: علی سرتیپی

مسخره باز / کارگردان: همایون غنی‌زاده / تهیه‌کننده: علی مصفا

معکوس / کارگردان: پولاد کیمیایی / تهیه‌کننده: مسعود کیمیایی

یلدا / کارگردان: مسعود بخشی / تهیه‌کننده: علی مصفا