علی رغم اینکه رضا عطاران در سال‌های اخیر یکی از حاضرین و فعالان جشنواره فیلم فجر بوده است اما او امسال تنها در فیلم "زیر نظر" اولین ساخته مجید صالحی بازی کرد و عدم تمایل عوامل این فیلم از حضور در جشنواره باعث شد او امسال غایب بزرگ جشنواره فیلم فجر باشد با این توصیف که جواد رضویان با فیلمش ژانر کمدی جشنواره فیلم فجر را نشانه گرفته است.

با این مقدمه قابل بررسی است که بگوییم ژانر کمدی که در گیشه ناجی سینما محسوب شده است و اصولا مخاطبین سینما در یکی دو سال اخیر مشخصا علاقه بیشتری به دیدن فیلم‌ها داشتند خیلی علاقه‌‌مند نیستند که جشنواره فجر و رقابت سیمرغین آن را تجربه کنند و از سوی دیگر گویا سرمایه‌گذاران و تهیه‌کنندگان کمدی در سینما علاقه‌مند هستند قبل از جشنواره فیلم‌شان به پول برسد تا به نوبت اکران بعد از جشنواره. اتفاقی که شاید با قانون "مرفی" رامبد جوان هم رخ داد و او خیلی متمایل نبود فیلمش را به جشنواره برساند و پیش از آغاز جشنواره اثر متفاوت او در ژانر کمدی اکشن به اکران عمومی رسید.

بی شک جای خالی رضا عطاران در جشنواره فیلم فجر حس می‌شود و البته بی تردید سینما نیازمند ژانرهای متعدد  است . با این اوضاف که جشنواره بتواند کمک کند به نگاه چند ژانری سینما در گیشه و با جذب مخاطب کارگردانان ژانرهای مختلف را به تجارب جدید تشویق  و ترغیب کند و البته سرمایه‌گذاران را نیز به این مسئله راغب، تا نگاه تک محوری سینما در تولید و گیشه به ساحلی چند بعدی برسد.